.

.

(12 бр./лот) 3aaa батерии с дистанционно управление 10 многоцветни led вази светлина, потопяеми led

(12 бр./лот) 3aaa батерии с дистанционно управление 10 многоцветни led вази светлина, потопяеми led

Оценки на купувача:

BGN 78.40
Брой продукти
В магазина


2.8 инчи Подводни LED Светло База
RGB LED Боја, 3 AAA Батерија Управувана , Водоотпорен Дизајн,Со Бесење Кука 10 led Боја промена подводните Свадба Партија светлина База Вазна Далечински контролирани подводни Led светло База водоотпорен Свеќа Светилки Свадба Партија Floralytes Декорација ВОДЕШЕ ОРКЕСТАРОТ ФЛОРАЛНИ СВЕТЛА ЗА СВАДБА/Божиќ/Вљубените -Multicolor
Ова е направено од страна на KITOSUN ,Не ACOLYTE, не Подводните Sumix 9 Мулти Боја, Далечински Управувач Способен !!! Карактеристики : 10pcs Супер Светло Мулти-бои SMD Led диодите На Светлото База Големина : 7 CM дијаметар Тркалезна Форма светлина база, 2.5 CM висока 24keys IR-Далечински Контролер,Може да се постави 16 бои ,4 боја програми, Брзина и светлина прилагоди копчето За вклучување/Исклучување Водоотпорен Дизајн , Без оглед дали го користите како хартија фенер светлина, или под вазна светлина.. тие се погодни за двете. Лесно се инсталира , Кога ќе се стави на 3 AAA батерии правилно , светлината ќе светне одеднаш, и стандардната програма е Црвено-Зелено-Сина Промена Дојде со виси кука на дното , кога сакате да го стави на хартија фенери, толку Лесно , Без потреба од други компоненти. Специјален Дизајн , Ние дизајниран нашата светла за да биде Централен светлина, Па не мора да дојде светлина во центарот, да се направи центар за повеќе посветла. Посебни Stobe Функција , Можете да изберете 7 Бои како Stobe една.. Не само Бело, но, исто така, Црвено-Зелена-Сино-Жолто-Теал-Розова боја. Повеќе забава отколку другите. Извор на енергија : 3 AAA батерии за светлината база , еден CR2032 батеријата за далечински контролер.. но не се вклучени.
Што Се Вклучени ???
12pcs светлина база
6pcs далечински контролер
Не вазни, Без батерии,Без laterns вклучени!
Тоа е лесно да се постави 16 различни бои кога ќе ги користат нашите IR-Далечински Контролер. И постојат 4 боја се менува програми за да се направи вашата декорација многу повеќе смешни.. Тоа ќе ви помогне да созд посебен , незаборавен прослави.. Како да се активни на светлата? Кога ќе се стави на 3 AAA батерии правилно , светлината ќе светне одеднаш, и стандардната програма е Црвено-Зелено-Сина Менување на Еден Далечински контролер може да се контролира сите светла околу тоа .

Подробности

Отделят Цвят:
RGB, бял, топъл бял
Използването на:
Празник
Източник На Захранване:
DC
Номер На Главата:
1-19 главата
Дължина:
2.8inch
Името На Празника:
Хелоуин
Разстояние Осветление:
1-5m
документ:
CE, RoHS
Случай:
Градина
Гаранция:
1 година
Цвят:
Бял
Номер На Модела:
ЧЕНГЕ-СБ-010М
търговска марка:
КИТОСУН
Дали диммируемым:
ДА
Тип На Батерията:
ААА
Източник На Светлина:
Led лампи
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Материал На Корпуса:
Пластмаса
Музика:
Няма
Тип Штепсельной Вилици:
Няма
Характеристики:
Потопяеми апарати
Нетъкани Материали Опашката:
No
Базов Тип:
Кръг
Напрежение:
4.5V
Брой led лампи с нажежаема жичка:
Led светлините 10pcs Multi-цветя SMD
Цвят на светлината Led:
Мулти-цвят, може да се смесва до 16 различни цветове
Източник На Захранване:
Алкални батерии 3AAA за светлина, CR2032 за дистанционно управление
Живот На Батерията:
Продължавай повече от 6 часа в белотата,други 10 часа
Водоустойчив:
да, водоустойчива конструкция
Размер:
2.8 диаметър 1 висок
Окачен На Куката:
С извънбордов на една кука . лесна инсталация
Случаи:
Сватба, парти, декорация случаи
Приложения:
ваза , кристал, светлината на хартиените фенери.
Тип:
Парти И Декоративни Светлини

Те също купуват с този продукт