.

.

2015 Нов SCOYCO MC12D МОТО състезания ръкавици мотоциклет съвременни защитни ръкавици / мото офроуд мотоциклет ръкавици в черен цвят M L XL

2015 Нов SCOYCO MC12D МОТО състезания ръкавици мотоциклет съвременни защитни ръкавици / мото офроуд мотоциклет ръкавици в черен цвят M L XL

Оценки на купувача:

BGN 20.00 -3 %
BGN 20.61
Брой продукти
В магазина


Answer : ___________________________ NOTE : Кога ќе се направи ред, не заборавајте да им кажете ни големина и боја !
Големина : M / 9, L/10, XL/11
Кожа изградба.
Двојно затворање на зглобот.
450 Г најлон и Микро влакна
Синтетички велур дланка засилување.
Перфорирана кожа панели за вентилација
Бренд : SCOYCO
Модел : MC12 D
материјал : 70% полиестер, PVC10 %, PP15 %, 5% други
Боја : црна,
Состојба : 100% НОВО!!
Големина : M,L,XL
MC12 D е 2011 ново развиен ефективни половина прст ракавици, заштитна и комфор е многу добар; Рака заштита школка користење на напредни ABS инженеринг пластика, зголемување на заштитните перформанси, на дланка се користи antiskid материјал, ракување и поудобно и додаде падне превенција перница, понатамошно подобрување на безбедноста. Голема површина КОРИСТИ пропустливост материјал, користете вентилирани дишеме слободно, многу удобно во текот на летото.
ry погодна за секојдневно возење streetcar име ракавици, усвојување на заеднички тип на школка за заштита, заштита ефект е добро, на задната страна на раката со голем дупка сендвич решетката ткаенина, дише чувствува добро. На дланка КОРИСТИ дизајн на ултра влакна и памук, цврсти и издржливи.

Подробности

Цвят:
Черен
Размер:
M, L, XL
Тип Елемент:
Ръкавици
Материал:
Полиестер И Найлон
търговска марка:
СКОЙКО
Пол:
Мъже
Характеристика:
Полпальца
Стил:
Модни модели
Материал:
Найлон, полиестер, PVC кожа
Тегло:
300 г
Модел:
MC12D

Те също купуват с този продукт