.

.

Запресоване ръчни инструменти, електрически специален LY-101 се прилага към коаксиален кабелна линия

Запресоване ръчни инструменти, електрически специален LY-101 се прилага към коаксиален кабелна линия

Оценки на купувача:

BGN 10.16
Брой продукти
В магазина


Профил на компанијата
Wenzhou ЛСД Алатки Co.,Ltd. специјализирана во развој и производство на високо-квалитетни crimping алатки, хидраулични алатки, алатка колекции, мрежни алатки, кабел вратоврска алатки, кабел машина и stripper, итн и е Кинески водечки производител на овие производи. Со над илјада посебна стилови и големини ЛСД нуди комплетен спектар на клешти за речиси секој апликација во трговијата и индустријата. Ние се концентрира нашето знаење и експертиза на клешти. Ова е единствениот начин да се оправда нашето барање, ние се најдобар снабдувач во однос на квалитет, иновативност и цена.ЛСД разбира дека конкурентна цена е клучен елемент за успехот; во исто време, добар квалитет секогаш доаѓаат во прв план. Квалитетот и Цената се основни вредности на нашата компанија. На овие принципи денес повеќе од кога и да било форма на основа на нашиот успех како меѓународно активни компанија.
Производ атрибути LY-101 ,CRIMPING АЛАТКИ,MUTIL АЛАТКИ,CRIMPING АЛАТКИ
Модел
LY-101
Тежина
0.49 kg
Должина
220mm
Crimping опсег
0.5-10 MM2
Рачка материјал
PP и TPR
Принудени ослободување уред за да се обезбеди безбедно operation2.Едноставна операција и удобен операција На ratchet уред, обезбеди притисок ефект на Притисок прилагодување на уредот, прилагодување сила ПП и TPR материјал се справи, анти страна лизгање зголемува триењето

Подробности

Приложение:
Гофрирование
търговска марка:
LSD
Характеристики:
Изолиран
Направи си Сам пособия:
Електрически
Тип:
Плосък Нос
is_customized:
Yes
Стил Дръжки:
Хетеро
Номер На Модела:
LY-101
Материал:
неръждаема стомана
Цвят:
червено и синьо
обхват на пресоване :
0,5-10мм2
Дължина:
220mm
Тегло:
0.49kg

Те също купуват с този продукт