.

.

Ultimate AK4495SEQ II2S КПР decoder board (преработена версия) поддържа 32BIT / 768K

Ultimate AK4495SEQ II2S КПР decoder board (преработена версия) поддържа 32BIT / 768K

Оценки на купувача:

BGN 63.98
Брой продукти
В магазина

AK4495 SEQ II2 S DAC декодер одбор (Надградба функција) Производ вовед AK4495 S AKM е на четвртата генерација на декодирање на чип, е првиот светски поддршка на 32-битна 768 к декодер чип, полн надвор AKM43 XX серија на технологија.За чип симулација дел два канали и референтен напон со независни напојување, соодветно, ефикасно намалување на crosstalk.AK4495 S има четири видови на дигитален филтер режим е прилагодлив, исто така, се интегрира новата развој на аналогни коло имплементација на богат звук поле и бас, со независна дигитални дел 32-битна дигитални компјутери модул обезбедува комплетна 32-битна обработка.AK4495 S вклучен capacitor филтер за користење на AKM компанијата неодамна, во голема мера го намалува метежот на влијанието на пластика, има реализирано екстремно ниска дисторзија на репродукцијата на музика искуство.Во исто време 4 Про Аудио (TM) серија чипови со одличен звук перформанси, ова, исто така, е главната причина што ние го избере овој чип! Стоки детали од Овој член, сите делови за дома мебел, едноставност, квалитет чиста;Употреба на високо квалитетни оригинални делови, не само за безбедноста гарантиран квалитет, долг животен век, поважно е да се направи вистинските резултати може да се сретне дизајнот целта на силна гаранција.Извршување на првата класа квалитетот е наш конзистентен цел оригиналниот AK4495 SEQ оп-amp AD827, LT1963-3.3 Electrolytic capacitor усвојува увезени 4700 uf / 35 v electrolytic NOVER бренд и други capacitor усвојува увезени philips Сименс или Тајван познатиот бренд, го КОРИСТИ целиот бран мост rectifier коло, континуирано напојување за да се обезбеди силна поддршка. Отпор изберете прстени бакар нозе метал отпор, главната коло усвојува прецизност метал филм отпорници, плус или минус 1% на бакар прстени нога за да се обезбеди машина добар сигнал за бучава сооднос. PCB користи 1.6 mm дебели двострано одбор, 2.0 мл бакар дебели, калај целиот процес, за да се обезбеди добар преку извршувањето на големината на струјата.Првиот-класа квалитетот на ПХБ. AK4495 SEQ AKM компанија е најголем high-end декодирање на чип, поддршка за 32-битна 768 к основни параметри : .

Подробности

Съвместим Стил На Аудио - И Оборудването На:
Усилвател Професионално Аудиооборудования
търговска марка:
К. ГУСС
Тип:
Професионален Усилвател

Те също купуват с този продукт