.

.

Cameron Sino 830mAh батерия LGTL-GBIP-830, SBPL0077901 за LG B2000, B2050,B2100,C636, G632,G639, KG115, KG238,KG240, KG245,KX236

Cameron Sino 830mAh батерия LGTL-GBIP-830, SBPL0077901 за LG B2000, B2050,B2100,C636, G632,G639, KG115, KG238,KG240, KG245,KX236

Оценки на купувача:

BGN 21.00 -6 %
BGN 22.40
Брой продукти
В магазина


Компатибилен модел :
За LG B2000, B2050, B2100, C636, G632, G639, KG115, KG238, KG240, KG245, KX236, L343i
Дел No. :
LGTL-GBIP-830, SBPL0077901, SBPL0077904
Спецификации :
Напон : 3.7
Капацитет : 830m Ah
Димензија : 53.96 x 33.68 x 4.69 mm
Камерон кинеско модел Бр. : КС-LB2100 SL
Li-ion батерија
Ние гарантира :
>Сите производи од 12 Месеци Гаранција!
>Испорака сигурен,оптимални перформанси!nsiderate услуга!
>Најдобра цена и Добар квалитет!
Со Користење На Совети :
1.Да го раскине било апликации кои не се во употреба.
2.Префрлете се на вибрации надвор и да го намали тонот на ѕвонење и паузирањето на екранот.
3.Да се избегне изложување на батеријата да се течни или кои се предмет на силна механички шокови.
4.Можете да ги користите Baixt Надворешни Батеријата да се направи вашиот мобилен телефон батеријата да трае подолго.
5.Избегнувајте overcharge и со текот на испуштање. Ве молиме престане да полнење кога батеријата е 100% се наплаќа.
6.Да се избегне изложување на високи температури 140°F/60°C. Чувајте ја батеријата помеѓу 5%-95%.
7.Не предизвикувајте краток спој со батеријата.Случаен краток спој може да се случи кога метален објект како што е монета клип,или пенкало предизвика директно поврзување на позитивниот(+) и негативниот(-) крај на батеријата краток спој на краевите може да ја оштети батеријата на објектот што е поврзан.
На купувачот :
ДОБРЕДОЈДЕ !!!
Pls слободно контактирајте со продавачот на интернет за да се потврди дали имаат инвентар. Бидејќи ние се фабрички продаваат директно и, исто така, има неколку вистински продавници во Кина, сите предмети aresold од многу брзо. Така pls се зборува за продавачот, прво за повеќе информации за стоки и испорака. Ви благодариме.
Ако сакате да купите серија на стоки, pls контактирајте со нас за да се добие цената на големо или ФОБ цена.
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА КУПУВАЊЕ
1. Таму ќе биде малку коса се пролева за нови крзно производи, кои главно се предизвикани од сечење и спојување во текот на обработката. Тоа не е голем квалитет проблем затоа што било природно крзно производи имаат овој феномен.

Подробности

търговска марка:
Камерън Miroslav
Съвместим Марка:
LG
Сертифициране на качеството:
CE, PCT
Оригинал или не:
Съвместим
Капацитет на батерията(ма):
0-1300mAh
Номер На Модела:
CS-LB2100SL

Те също купуват с този продукт