.

.

2017 нов FCFB 700C 23 мм 50 мм аргумент UD мат Road Bike Carbon Колела Fastace RA209 Carbon Bicycle Wheelset ems безплатна доставка

2017 нов FCFB 700C 23 мм 50 мм аргумент UD мат Road Bike Carbon Колела Fastace RA209 Carbon Bicycle Wheelset ems безплатна доставка

Оценки на купувача:

BGN 549.00 -12 %
BGN 624.00
Брой продукти
В магазина


Бренд : FCFB
Број на моделот F-50
Rim Материјал 100% Toray Карбонски Влакна
Големина 700 C* 50mm Патот
Rim clincher rim (UD)
Сопирање Површината јаглерод
Rim Ширина 23mm аеро
Rim Дупка пред 20 задните 24 ЧАСА
Хаб : Fastace RA209 Центри 290g црна
Касета тело : Shima 8/9/10/11 Sp & Банален 9/10/11sp
Краци : J-наведнуваат Рамен
Брадавица : Алуминиум легура црна
Брадавица тип : Надворешни брадавица
Тежина : Пред : 700+/-10g од Задните : 900+/-10g
Додатоци се вклучени : 1pair skewers (црна) + 1set накладките + 1 сет Велосипед Гуми Мат
Стандардно UD мет , Касета тело Shima 8,9,10,11 Брзина
Зборуваше Моделот Пред : Радијална (зборуваше тензија 90kfg)
Зборуваше Шема Не-Вози Задните : Радијална (зборуваше тензија 85kfg)
Зборуваше Шема Вози Задните : 2 X Крстот (зборуваше тензија 135kfg)
Заобленоста Усогласување
Vertical Alignment
Макс препорачува rider тежина 95kgs
Гаранција 18 месеци
Кога ќе цел, само оставете подолу порака за нас, ако сакате други спецификации
Rim заврши 3 K сјајни/mattt, UD мет/сјајни
Касета тело Shima 8,9,10,11 Брзина, Банален 9,10,11 брзина
Брадавица боја црвена или црна
Skewer боја црвена или црна
Карбонски влакна (СП) е нов вид на влакна материјал со висока цврстина и висока modulus влакна со содржина на јаглерод над 95%. Тоа се прави на ронлив графит microcrystal и други органски влакна по axial насока на влакна куп, на карбонизација и graphitization на microcrystalline графит материјал. Карбонски влакна "надвор од мека внатре само", квалитет на алуминиум од светлината, но силата е повисока од железо и челик, и има отпорни на корозија, висока modulus на карактеристиките на воени и цивилни аспекти на националната одбрана се важни материјали. Тоа не само што е својствен внатрешна својства на јаглерод материјали, но исто така и мекоста на текстилни влакна може да се обработи, е новата генерација на зајакнувачки влакна. Карбонски влакна е јаглерод материјал се со силна затегнувачка цврстина и влакна мекост и machinability. Карбонски влакна е еден вид на нов материјал со одлични механички својства. На карбонски влакна има затегнувачка цврстина на околу 2 до 7 просечна оценка и затегнувачка modulus на околу 200 до 700 остварен просечен успех.

Подробности

Покритие:
УД Мат
is_customized:
Yes
Спирачна Система:
V-Спирачка
Материал На Колелата:
въглерод
Номер На Модела:
FW-F50 UD
търговска марка:
FCFB
Приложимо Под Наем:
Пътнически Велосипеди
Отвора За Спици:
20-24
Размер:
700c

Те също купуват с този продукт