.

.

Популярната безплатна доставка на 8 бр. / лот дистанционно управление multi-colors battery operated led tea light for wedding party decoration

Популярната безплатна доставка на 8 бр. / лот дистанционно управление multi-colors battery operated led tea light for wedding party decoration

Оценки на купувача:

BGN 57.60
Брой продукти
В магазина


Популарната Бесплатен превозот 8pcs/многу Далечински управувач мулти-бои батерија управувана led чај светлина за свадба партија декорација
Оваа светлина е alos водоотпорен дизајн .. Па тоа не само за на хартија фенери.. Ние, исто така, да ги користите за други апликации. ако сакате да .
*** Далечински Контролирани, Па така , лесно е да го вклучите светлата, Кога сакате да ги користите . Само притисни на копчето.
*** Wireless , 3 AAA Алкална батерија управувана (Повеќе од 24 часа живот) , Нема потреба електронски на сите.. целосно пренослив.
*** Лесно се инсталира. Со виси кука на дното ,може да се обеси со метална кука директно..
*** Супер Светло . 10 Супер светло SMD LED, Овие LED Светла се професионално осветлување извор на светлина. тие се супер светло. Нудат доволно осветлување за било големини хартија фенери. Дури и тоа е 25" . Нема проблем.
*** 16 Статични бои , Со 24keys далечински контролер, можете да изберете 16 differents боја толку лесно . Па тоа може да одговара за било која тема партии. свадби .
***4 Боја Флеш модели , Брзина & Светлината се прилагодливи
Карактеристики На Производот : 1. 10pcs Супер светло Мулти-бои SMD5050 LED светла 2. 3 AAA Alkalina батеријата трае повеќе од 8 часа, даде доволно осветлување да било големина на хартија фенери, вазна. 3. Вклучи/исклучи од далечински контролер. лесно се инсталира , со висат кука на buttom. 4. Водоотпорен дизајн , Потопна .. Посебен дизајн за да се доказ за тоа да биде водоотпорен . 5. Големина : D2.8"*H0.9"
Пакет се Вклучени : 8 x Мулти Боја Подводни LED светло 4 x 24key Далечински Контролер **вазни, candelabras, 3 AAA алкални батерии НЕ се вклучени **
Како да се активни на светлата ?
Пресврт за да го отворите основи, Инсталирајте 3 батерии AAA Алкална правилно
Пресврт на база на цврсто да бидете сигурни дека гума право е запечатена од страна на базата, Нема празнина.
се повлече од пластични допрете од далечински контролер за да ја активирате, Притиснете НА. светлината ќе се задржи статични бела боја..Ако сакате да го исклучите. Притиснете ИСКЛУЧУВАЊЕ директно.
Производ Слики :
Продавачот Политика
Посветеност На Квалитетот :
Нашата цел е да се направи долго бизнис со вас.

Подробности

Случай:
Хелоуин парти, Рожден Ден, парти, великото събитие, сватба, Свети Валентин,Деня на шегата, сватба и годеж, Коледа
Брой КОМПЮТРИ:
8шт
Светлинен Време:
6H
Номер На Модела:
ЧЕНГЕ-СБ-010М
is_customized:
Yes
Тип На Доставките На Светлина:
Други Светещи Детайли
Име:
Погружная Led ВАЗа Светлинно Основа
Цвят:
RGB Multi-colors, с дистанционно регулатор може да покаже 16 различни цвята
Брой led светлина:
10шт супер ярък многоцветен светодиод, SMD5050
С дистанционно управление?:
Да, IR дистанционно управление за включване / изключване на осветлението
Функция:
Постоянно, след като инсталирате 3AAA batteries.it ще още
водоустойчиви или не:
100% водоустойчив дизайн
Размер:
D2.75*H0.9
Приложения:
Използвайте за всички ПЛАЖОВЕ, подводни, хартиени фенери цветен режим
Тип:
сватба парти и декоративни светлини

Те също купуват с този продукт