.

.

24 бр./лот нови реални сватбени сувенири и подаръци Baby Shower LED Rgb потопяема чай светлина ВАЗа база Floralytes лампи украса

24 бр./лот нови реални сватбени сувенири и подаръци Baby Shower LED Rgb потопяема чай светлина ВАЗа база Floralytes лампи украса

Оценки на купувача:

BGN 148.80
Брой продукти
В магазина


24pcs/многу Нови Вистински Свадба Фаворизира И Подароци Бебе Туш Rgb LED Подводните Чај Светлина Вазна База Floralytes Светилки декорација
Оваа светлина е alos водоотпорен дизајн .. Па тоа не само за на хартија фенери.. Ние, исто така, да ги користите за други апликации. ако сакате да .
*** Далечински Контролирани, Па така , лесно е да го вклучите светлата, Кога сакате да ги користите . Само притисни на копчето.
*** Wireless , 3 AAA Алкална батерија управувана (Повеќе од 24 часа живот) , Нема потреба електронски на сите.. целосно пренослив.
*** Лесно се инсталира. Со виси кука на дното ,може да се обеси со метална кука директно..
*** Супер Светло . 10 Супер светло SMD LED, Овие LED Светла се професионално осветлување извор на светлина. тие се супер светло. Нудат доволно осветлување за било големини хартија фенери. Дури и тоа е 25" . Нема проблем.
*** 16 Статични бои , Со 24keys далечински контролер, можете да изберете 16 differents боја толку лесно . Па тоа може да одговара за било која тема партии. свадби .
***4 Боја Флеш модели , Брзина & Светлината се прилагодливи
Карактеристики На Производот :
1. 10pcs Супер светло Мулти-бои SMD5050 LED светла
2. 3 AAA Alkalina батеријата трае повеќе од 8 часа, даде доволно осветлување да било големина на хартија фенери, вазна.
3. Вклучи/исклучи од далечински контролер. лесно се инсталира , со висат кука на buttom.
4. Водоотпорен дизајн , Потопна .. Посебен дизајн за да се доказ за тоа да биде водоотпорен .
5. Големина : D2.8"*H0.9"
Пакет Се Вклучени :
24 x Мулти Боја Подводни LED Вазна светлина База
12 x 24keys IR-Далечински Контролер
**вазни, candelabras, 3 AAA алкални батерии НЕ се вклучени **
Како да се активни на светлата ?
Пресврт за да го отворите основи, Инсталирајте 3 батерии AAA Алкална правилно
Пресврт на база на цврсто да бидете сигурни дека гума право е запечатена од страна на базата, Нема празнина.
се повлече од пластични допрете од далечински контролер за да ја активирате, Притиснете НА. светлината ќе се задржи статични бела боја..Ако сакате да го исклучите. Притиснете ИСКЛУЧУВАЊЕ директно.

Подробности

Случай:
Номер На Модела:
SB010C
is_customized:
Yes
Тип На Доставките На Светлина:
Други Светещи Детайли
Брой КОМПЮТРИ:
24шт
търговска марка:
КИТОСУН
Светлинен Време:
6
Име:
LED Tea Light Vase Base Floralytes
Цвят:
RGB Multi-colors, с дистанционно регулатор може да покаже 16 различни цвята
Брой led светлина:
10шт супер ярък многоцветен светодиод, SMD5050
С дистанционно управление?:
Да, IR дистанционно управление за включване / изключване на осветлението
Функция:
Постоянно, след като инсталирате 3AAA batteries.it ще още
Размер:
D2.75*H0.9
Тегло:
50grams
Приложения:
Използвайте за всички ПЛАЖОВЕ, подводни, хартиени фенери цветен режим
Тип:
сватбени почивните и празнични аксесоари

Те също купуват с този продукт