.

.

Towe AP-VF-170/4S терминал тип 170V, 4 линия за защита на данните по линия на управление на комуникацията 5ka ограничител на пренапрежение

Towe AP-VF-170/4S терминал тип 170V, 4 линия за защита на данните по линия на управление на комуникацията 5ka ограничител на пренапрежение

Оценки на купувача:

BGN 27.20
Брой продукти
В магазина

TOWE АП-VF-170/4 S Терминал вид 170 V, 4 линија за заштита на податоците Во 5 KA комуникација, контрола на линија surge protector
Производи Опис
АП 4 S Серија контрола комуникација линија пренапонска заштита
Производи Апликација
Се применува молња регионални LPZ1 - LPZ2 партиција интерфејс. Специјално за безбедност, заштита од пожари, индустриски системи за контрола на податочна комуникација линии, telemetry линија молња заштита, може да заштити четири сигнал линии или два пара на извртени пар информации линија интерфејс во форма на стандардни завртки
Производи Тип
АП 4 S T6,АП 4 S T12, АП 4 S T24,АП 4 S T48,АП 4 S T90,АП 4 S T12 170
Големина на табелата
Технички Податоци
Тип
АП 4 S T6
АП 4 S T12
АП 4 S T24
АП 4 S T48
АП 4 S T90
АП 4 S T170
Номиналниот Напон
Он
6 V
12 V
24 V
48 V
90 V
170 V
Max. континуирано оперативен напон
Уз
8 V
15 V
28 V
52 V
95 V
175 V
Номинална струја
Јас l
500m A
500m A
500m A
500m A
500m A
500m A
Номинална испуштање струја 8/20µs
Во
5k A
5k A
5k A
5k A
5k A
5k A
Max.испуштање струја 8/20µs
Imax
10k A
10k A
10k A
10k A
10k A
10k A
Напон заштита ниво
До
15 V
35 V
50 V
90 V
220 V
340 V
Максимална брзина на трансфер
V S
2 Mbit/s
Вметнување На Косата
0.1 d B
Responce Време
т А
Заштита на ниво
IP 20
Операција Температура
Т
- 40degree ~ + 85degree
Апликации
АП 4 S серија на податоци комуникации молња surge protector е врз основа на стандардот IEC комуникации производи специјално дизајниран за молња заштита на податоци комуникациски систем кој ги штити четири сигнал линии или два пара на извртени пар информации линија. Специјално за безбедност, заштита од пожари, индустриски системи за контрола на податочна комуникација линии, telemetry линија молња заштита, може да заштити четири сигнал линии или два пара на извртени пар информации линија. Изборот на специфичен избор на работа врз основа на податоците линија напон соодветните производи, 6 V, 12 V, 24 V, 90 V, 170 V пет производи кои се достапни.
Производ Инсталација
Интегрирани мулти-фаза пренапонска заштита, може да се користи за молња регионални LPZ1 - LPZ2 партиција интерфејс, со монтажа на кабел додаток, кои лесно можат да бидат поврзани во серија пристап линија, да обрнат внимание на насоката на кабелот од инсталацијата, постојат "ВО" и "НАДВОР" знаци.

Подробности

търговска марка:
Влекач
Номер На Модела:
AP-VF-170 / 4S

Те също купуват с този продукт