.

.

2 елемента 60 зъбите GT2 нарези ролка диаметър 8 мм + 5 метра 2gt2 Широчина времето колан 6 мм 3D CNC machine factory outlets високо качество

2 елемента 60 зъбите GT2 нарези ролка диаметър 8 мм + 5 метра 2gt2 Широчина времето колан 6 мм 3D CNC machine factory outlets високо качество

Оценки на купувача:

BGN 28.00
Брой продукти
В магазина


Пакетот Листата ги Вклучува, како Следи :
2 парчиња x 60 Заби GT2 Алуминиум Времето Pulleys Понесе 8мм
4pcs x М3 setscrews
1pcs x Ален Копче
1pcs x 2 GT Отвори Појас Гума, Neoprene Со Fiberglass Core (2mm теренот x 6mm широк). Појас должина 5000mm.
GT2-6mm Отвори заврши Времето Појас Карактеристики :
Појас е гума, fiberglass засилен, 6mm широк, 2mm теренот. За 3 D апликации за Печатење, GT2 2mm појас системот функционира подобро од T5,T2.5.тоа дава подобар мазност и точноста на позиционирањето, што резултира во подобро печатење квалитет. GT2 времето појас систем особено погоден за линеарно движење и позиционирање апликации.
60 Заби GT2 Времето макара Карактеристики :
На GT2 макара со 60 заби или жлебови е еден од најдобрите избори за 3d печатач изградба. Во споредба со T2.5 или MXL времето макара, на GT2 макара заб профил е анти-backlash. Зошто? На заоблени забите на овој заб и спасување се ангажирани заедно подолго обезбедување на неспокојот транзиција помеѓу забите.
Тип : 2 GT-6mm GT2 Теренот : 2mm Појас за Висина : 1.52 mm Заб Висина : 0.76 mm Материјал : Гума Со Fiberglass Core Количина : 5 метри Ширина : 6mm Облик : Отворена Времето појас

Подробности

Номер На Модела:
GT2 каишка 5M+ ролка 2GT-60 отвор 8мм 2 елемента
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
търговска марка:
юнпэн
Материал:
Сплав
Тип:
Синхронни шайби
Брой на зъбите:
60
Пикт:
2мм
скуката:
8мм
дупката за винт:
2 * м3
ръбчета:
Двоен фланец
Материал:
Ролка на алуминиева и открит каишка гума
Подходящ за колан с отворен край:
GT2-6 мм
Брой:
Висок
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт