.

.

Висока скоростта 0 280 155 968 гориво инжектор 440cc Зелен Гигант инжектор за гориво 0280155968 HU-FI440C968-1 Volov

Висока скоростта 0 280 155 968 гориво инжектор 440cc Зелен Гигант инжектор за гориво 0280155968 HU-FI440C968-1 Volov

Оценки на купувача:

BGN 14.00
Брой продукти
В магазина


Што се купување на 100% Сосема Нов на :
Hubsports - Висок проток 0 280 155 968 инјектор за гориво 440cc "Зелени Гигант" За Volov инјектор за гориво 0280155968 HU-FI440 C968-1
Опис :
Бренд Нови 42lb 0280 155 968 Зелена Врвот висока отпорност на гориво инјекторите. Може да се прилагоди за да одговара на повеќето надворешни апликации.
Серпентина Отпор : 12 Ohms (Оваа висока отпорност инјектор ќе работи со сите фабрика ECM/PCM инјектор возачи)
Спреј Шема : Dual Спреј Широк Конус / Подели Конус
Електрични Конектори : EV1
Опремени со Viton горниот и долниот дел од о-прстени.
Име на производ : инјектор за Гориво
ОЕМ Број : 0280 155 968
Примена : за Volvo
Боја : Greenvov
Проток : 440 CC/Мин
Врвот и Дното о-прстен 14mm
Тоа е за резервни авто замена
Оваа висока отпорност инјектор ќе работи со сите фабрика ECM/PCM инјектор возачи
Висок проток инјектор одговара на многу перформанси апликации :
-За Ford Сокол BA XR6 Turbo
- За Ford Сокол BF XR6 Turbo
-За Ford Сокол ИО-ЕЛ MPFI
-За Commodore В.Н.Е да VY Supercharged V6
-За Holden Ford V8
-За "ФОЛКСВАГЕН" Голф Passat Jetta IV 1.8 Т
- За Ford Focus Titanium 1.8 2.0
- За Volvo S60 R
- За Audi S4 и A6 (б5) 1997-2001
Детали :
- ОЕМ БР : 0 280 155 968, 0280155968, 440 CC
- За Volvo Дел Број : 9202100, 92021000
- Производителот Дел Број : 0280155968, 0 280 155 968, 0280 155 968 EV6 Тело, 42 lb/час
- Осветленост Дел Број : М-9593-M39 0280156127 0280150558 FJ878 9202100 4 G1622 238959 M736 155-0452
- Другиот Дел Број : 9202100, 8 цилиндри SOHC DOHC 5.0 L 4.6 L 0280155968
- Автомобил Производител : за Volvo, за Рено, за Tuning автомобили
- За Ford Трки Осветленост : М-9593-F302
- За Ford ОЕМ Осветленост : XL3 V-A9 A
-За Volvo Осветленост : 9202100
Ве молиме, ИМАЈТЕ предвид Дека оваа точка е за интеркулер само! Нема Дополнителни Делови дојде со интеркулер.
Сите предмети се Сосема Нови освен ако не е поинаку наведено на листата. Ние продаваме DIY (Do It Yourself) Објекти со мали исклучоци. Ние ја преземе никаква одговорност во наставата како да го инсталирате. Професионалната инсталација се препорачува.

Подробности

За Марки Автомобили / Модели:
Волво
Модел На Volvo:
S60
S60-Годината На Производство:
2002
търговска марка:
Център Спортс
Името на елемент :
горивната един пулверизатор
OEM-номер:
0280 155 968
Приложение:
високи турбонаддувные приложения
Цвят:
Зелени
Поток:
440CC/мин
Съпротива сонда:
12 ома
фигура пръскане:
Двойна Распылительный Широк Конус / Конус Расщепленный
ЕЛЕКТРИЧЕСКИ КОНЕКТОР:
EV1
Горния и долния о-пръстен:
14mm
Приложение 2:
За Ford / Holden / VW / Volov / Audi

Те също купуват с този продукт