.

.

Лична визитка и прозрачна карта за бизнес

Лична визитка и прозрачна карта за бизнес

Оценки на купувача:

BGN 0.10
Брой продукти
В магазина


Лични бизнис картичка и јасно картичка за бизнис
Нашите MOQ : 500pcs
Излезе позитивен првите впечатоци во траен лични врски.
Она што го прави вашиот бизнис контакт направи кога на вашиот бизнис картичка изгледа исто како и во остатокот на бизнис картички, тие се добие? Шансите се тоа оди во прашливи rolodex или се исфрлат во ѓубре. Како професионален, кога ќе рака од вашиот бизнис картичка, сакате луѓето да се откажам за да тоа и се сеќавам на вас! Последното нешто што сакате е за вашата бизнис картичка во куп со остатокот од архаичните бизнис картички, тие се на редовна основа. Пластични бизнис картички им помогне на вашиот бизнис да се издвоите. Пластични бизнис картички се единствен начин за да го добиете на вашите контакти за да седат и обрнува внимание на вас и вашата компанија.
Сите наши висок квалитет солидна боја пластични картички се поединечно УВ обложени да се спречи дамки, како и заштита на картички од влага и светлина. УВ висока сатенски финиш ние ги користиме дава нашите картички богата високо полиран и tasteful изглед. Опции ние обезбеди вклучуваат Пластични Бизнис Картички, Магнетна Лента (Hi-Co или Lo-Ко), Кодирање, Ѓубрето (Златна, Сребрена, Црна, или Други), Термички Печатење, Инкџет Печатење, Нула исклучување, Баркод, Потпис Панел, Матирано Јасно Картички, Јасно Картички, Холограм, Фолија Печат, Метален, Целосна се Соочуваат со Фолија, Мат Финиш, и Матирано Мат бои.
Пластични картички се најчестите продукти на пазарот. Ние, исто така, го нарекуваат пвц картичка. На пвц материјал е атрактивен избор за печатење на разни вид на картички брзо и економски. Тие се обезбеди висок квалитет на сликата, средни флексибилност и температура издржливост. Најчестите видови на печатење вклучуваат офсет печатење во боја, свила печатење на екран, термички печатење и дигитално печатење, итн. Можете исто така имаат multipul избира за целната како : мат финиш, glassy заврши и матирано заврши. Повеќето plasti картички се во кредитна картичка големина која е 85.5*54*0.76 мм или 2 1/8" x 3 3/8".

Подробности

търговска марка:
HYS
Контурите:
ISO карта
силата на:
Пасивна Карта
Режим Опознавания:
Само За Четене
Тип Чип:
Почистване

Те също купуват с този продукт