.

.

Висококачествен печат на пластмасови карти QR-код и баркод на членовете на клуба

Висококачествен печат на пластмасови карти QR-код и баркод на членовете на клуба

Оценки на купувача:

BGN 0.13
Брой продукти
В магазина


Висок квалитет на QR Код за Пластична Картичка и бар-кодот член картичка Печатење
Нашите MOQ : 500pcs
Вовед :
1.Пластични ПВЦ картички производителот 11 години
2.Издржлив Материјал : ПВЦ,ABS,домашно МИЛЕНИЧЕ,итн.
3.Прилагодено дизајн и големина
4.Професионална Поддршка
Пластична картичка за производство на инструкции
Златна ПВЦ Подарок картичка /член картичка /ВИП картичка, итн.
1. Материјал : ПВЦ.
2. Големина : 86*54 mm (CR80 ISO Стандард)
3. Дебелина : 0.76 mm
4. Печатење : Четири бои CMYK целосна печатење и големина (од Германија Германија четири бои офсет печатење машини )
5. Достапни занаети :
A. Термички печатење броеви
Б. Златен/Сребрена позадина
C. Златен /Сребро топла-печат
D. Место УВ
E. Втиснување
F. Обичните ламиниране за повторно печатење
G. Заштита слој
H. Нула-ff panel
I. Магнетна лента : Loco, hico
J. Бар-Кодот
6. Пакување детали : 250 PCS/внатрешен кутија, 5000 PCS/картон/27kgs/0.027 cbm
7. Уметнички дела : Слободен дизајн за вас, ние, исто така, прифати го прилагодите дизајн
Баркод картичка може да биде призната од страна на оптички скенери нарекува баркод читачи или скенирани од слика со специјален софтвер. Всушност, бар-кодот е група на печатени паралелни линии, ширини и проред на линии претставуваат може да се чита на различни податоци и информации. Постојат многу типови на бар-кодови достапни, како што се EAN-13, EAN-8, EAN-128, Кодекс 39, Кодекс 25, UPC-код, UPC-E код и така натаму. Код 39 : Способни за кодирање големи букви A-Z; цифри 0-9; и специјални знаци како што се ПРОСТОР, минус (-), точка (.), долар знак ($), коса црта (/), проценти (%) и плус (+).Овој бар-код може да биде на било која должина, но повеќе ликови кодирани, поголем симбол ќе биде. Шифра 128 : Ова е алфанумерички симбол способен за кодирање цифри 0-9, големи и мали букви A-Z, и сите стандардот ASCII симболи. Code128 е променлива должина на повеќе ликови, поголеми симбол ќе биде на готовиот пластична картичка со бар-код. Кодекс 93 : Способни за кодирање на исти ликови како нормален Код 39 бар-код картички; големи букви A-Z; цифри 0-9; и специјални знаци како што се ПРОСТОР, минус (-), точка (.

Подробности

търговска марка:
HYS
Контурите:
ISO карта
силата на:
Пасивна Карта
Режим Опознавания:
Само За Четене
Тип Чип:
Баркод
Честота:
Няма

Те също купуват с този продукт