.

.

Turbo CT12B 17201-67010 17201-67040 Турбина турбокомпресор за TOYOTA HI-LUX KZN130 LANDCRUISER TD 1KZ-TE 4-RUNNER 3.0 L TD 125HP

Turbo CT12B 17201-67010 17201-67040 Турбина турбокомпресор за TOYOTA HI-LUX KZN130 LANDCRUISER TD 1KZ-TE 4-RUNNER 3.0 L TD 125HP

Оценки на купувача:

BGN 273.00 -21 %
BGN 345.01
Брой продукти
В магазина

Одличен квалитет Турбо CT12 B 17201-67010 17201-67040 Турбина Турбополнач За ТОЈОТА HI-ЛУКС KZN130 LANDCRUISER ТД 1 KZ-ТЕ 4-ТРКАЧ 3.0 L ТД 125 HP
Турбо модел : CT12 B
Дел Број : 17201-67010 17201-67040 17201 67010 17201 67040
ОЕМ Број : 1720167010 1720167040
Апликацијата Возило : За ТОЈОТА LANDCRUISER TD/4 Тркач 1993/HI-ЛУКС 1993 3.0 L
Мотор : 1 KZ-Т 1 KZ-ТЕ KZN130 1 KZ Т 1 KZ ТЕ 3.0 L 125 HP
АВТОМОБИЛ МОДЕЛ :
Тојота LANDCRUISER ТД 3.0 L моторот : 1 KZT-3 125 D година : 1993-96 Тојота LANDCRUISER 3.0/4 моторот : 1 KZ-ТЕ 125 D година : 1996 Тојота LANDCRUISER 3.0/4 моторот : 1 KZ-ТЕ 125 D година : 2000 Тојота LANDCRUISER 3.0 L D моторот : 1 KZ-T(E)-3 125 D година : 1993 Тојота LANDCRUISER 3.0 L D моторот : 1 KZ-ТЕ -3 125 D година : 2000 Тојота 4-ТРКАЧ ТД 3.0/4 D моторот : 1 KZT-3 125 D година : 1993-96 Тојота HI-ЛУКС 3.0/4 моторот : KZN130 125 D година : 1993
Плаќање Зачувам,Western Union,Банкарски трансфер (Т/T),Кредитна картичка.итн.) предвидено од страна Ali Express Зачувам само. Превозот на Сите објекти ќе бидат испратени до вашиот Зачувам регистрирана адреса на живеење, бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите. Ние поддршка на пратката од страна на DHL,Fe DEX,UPS-от,ТНТ,EMS или други пратката итн. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена. Овие трошоци се на купувачот одговорност.Обично ние прогласи пониска вредност и пријавете се "пример" за да се минимизира царина . Сите предмети се сосема нови, никогаш не се користи, и е сеуште во оригиналното пакување, освен ако не е поинаку наведено. Објектот ќе биде предаден, веднаш во рок од 1-2 работни денови по потврди за плаќање.Објектот Патеката Број ќе бидат обезбедени. Сите фотографии се прикажани за илустрација само, и се претставници на типот и моделот на турбо се понудени во описот.Производот се нуди е на високо квалитетни резервни производ.
Грижа на клиентите Како клиент на нашите турбополнач, да се грижи за вас е нашиот број 1 Приоритет, ако има било какви прашања со нашите нарачки, ве молиме да ги споделите со нас, така што ние може да помогне за решавање на секоја ситуација. Ако би сакале да не контактирате : ве Молиме испратете ни онлајн порака. Нашата деловна линија може да се зафатени од време на време, ако не е не земам или да одговорите, ни e-mail и вашиот е-маил ќе бидат одговорени во рамките на следните 24 часа.

Подробности

Тип Елемент:
Въздухопроводи
търговска марка:
вестмув
Името На Модела:
TOYOTA LANDCRUISER TD/4 Runner 1993/HI-LUX 1993 3.0 L
Честотен Обхват:
1720167010 1720167040 17201 67010 17201 67040
Широчина На Елемента:
24inch
Модел Година:
1993-1996
Вид На Материала:
Comp-колелото C355;турбинное колелото K418;поплавковый носещи CW713R;Вал 42CrMo
Височина На Продукта:
22inch
Автомобили:
Тойота
специални характеристики:
1KZ-T 1KZ-TE KZN130 1KZ T 1KZ TE 3.0 L 125HP Turbo турбокомпресор Турбина
Сертифициране На Входящи Тестове:
CE
Дължина На Продукта:
20inch
Тегло На Продукта:
7kg
Турбомодель :
Турбокомпресор CT12B
Част№.:
17201-67010 17201-67040 17201 67010 17201 67040
OEM няма.:
1720167010 1720167040
Приложение:
TOYOTA LANDCRUISER TD/4 Runner 1993/HI-LUX 1993 3.0 L
двигател:
1KZ-T 1KZ-TE KZN130 1KZ T 1KZ TE 3.0 L 125HP
Място на произход на стоките:
Китай (Континентален)

Те също купуват с този продукт