.

.

Сензор за положение с турбокомпресор 49373-02003 0375R0 9673283680 49373-02002 за Citroen DS 3 92 HP 1.6 Hdi 90 FAP DV6ETED M

Сензор за положение с турбокомпресор 49373-02003 0375R0 9673283680 49373-02002 за Citroen DS 3 92 HP 1.6 Hdi 90 FAP DV6ETED M

Оценки на купувача:

BGN 65.00 -17 %
BGN 78.40
Брой продукти
В магазина


Ќе одговара на следните модели
Дел број
Направи
HP
KW
Моторот
Моторот Кодот
Година
49373-02013 / 49373-02003 / 49373-02002 / 0375 Q9 / 0375 R0 / 9673283680
сензор за Citroen Berlingo II
75
55
1.6 Hdi 75 FAP
DV6 ETED4
2008-
сензор за Citroen C 3
75
55
1.6 Hdi 75 FAP
DV6 ETED M
2008-
сензор за Citroen C-Elysee
92
68
1.6 Hdi 90 FAP
DV6 ETED M
2002-
сензор за Citroen DS 3
92
68
1.6 Hdi 90 FAP
DV6 ETED M
2009-
сензор за Ford Fiesta VIII
95
70
1.6 Јас TDCi
TZJA
2010-
сензор за Peugeot 208
68
50
1.4 Hdi 68 FAP
DV6 ETED4
2012
сензор за Peugeot 208
92
68
1.6 Hdi 92 FAP
DV6 ETED M
2012-
сензор за Peugeot 308
92
68
1.6 Hdi FAP
DV6 ETED4
2008-
За други модели , ве молиме слободно контактирајте ме !
Гаранција : Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција. Повратните информации : Ние се стремиме за 5 ѕвезди на услуги ПРОДАВНИЦА,Доколку сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме оставете позитивни повратни информации за нас.Ако не сте задоволни со предмети кои сте ги добиле,ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши секој проблем

Подробности

Тип Елемент:
Въздухопроводи
специални характеристики:
1102-015-390 / 714306 / 717410 / 728768 / 753556
Автомобили:
Ситроен
Модел Година:
2016
Широчина На Елемента:
10cm
Тегло На Продукта:
0.7kg
Настаняване на превозното средство:
въздух
Честотен Обхват:
49373-02003 за Citroen C-Elysee 92 л. с. 1.6 Hdi 90 FAP на разстояние hp pavilion dv6-M
Името На Модела:
49373-02003
Сертифициране На Входящи Тестове:
ISO9001
Вид На Материала:
Сензор За Положение На Изпълнителния Орган На Турбокомпресора
Височина На Продукта:
10cm
Дължина На Продукта:
10cm
Тип:
Сензор За Положение На Изпълнителния Орган На Турбокомпресора
Модел:
ТУРБОКОМПРЕСОР ADATEC
Производствен Номер Детайли:
49373-02013 / 49373-02003
Референтен номер OE / OEM:
49373-02002 / 0375Q9 /
Друг Номер:
0375R0 / 9673283680
1. подходящ за:
Сензор за Citroen Berlingo II 75 HP 1.6 Hdi 75 FAP DV6ETED4
2. Подходящ за :
Сензор за Citroen C 3-75 HP 1.6 Hdi 75 FAP DV6ETED M
3. годни за :
Сензор за Citroen C-Elysee 92 HP 1.6 Hdi 90 FAP DV6ETED M
4. годни за :
Сензор за Citroen DS 3 92 HP 1.6 Hdi 90 FAP DV6ETED M
5. годни за:
Сензор за Ford Fiesta VIII 95 HP1. 4 Hdi 68 FAP TZJA

Те също купуват с този продукт