.

.

TFO35HM-13T/6 99450704/7701044612/99466793 турбокомпресор за търговски F IAT Iveco Daily II, Renault Master / Opel / Vauxhall Movano

TFO35HM-13T/6 99450704/7701044612/99466793 турбокомпресор за търговски F IAT Iveco Daily II, Renault Master / Opel / Vauxhall Movano

Оценки на купувача:

BGN 256.00
Брой продукти
В магазина


Опис На Производот
TFO35 HM-13 T/6 99450704/7701044612/99466793 ТУРБОПОЛНАЧ ЗА Комерцијални Fi на Iveco Daily II, "Рено" Господар, "Опел" /Vauxhall Movano ВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ на АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД ДО FI ВО ДНЕВНИОТ 2.8 D 1996 F IAT СЕКОЈДНЕВНО 2.8 D 1997 IVECO DAILY јас Дек-35 1996 IVECO DAILY јас 35-12 К 1996 1998 IVECO DAILY јас Дек-49 1996 IVECO DAILY јас 49-12 К 1996 IVECO DAILY јас 49-12 V 1996 IVECO DAILY јас Дек-59 1996 IVECO DAILY јас 59-12 К 1996 IVECO DAILY јас 59-12 V 1996 IVECO DAILY I 40-12 1996 IVECO DAILY I 45-12 1996
Слични Производи Се Препорачува
ТУРБО МОДЕЛ ДЕЛ БРОЈ OE БР. МОТОРОТ МОДЕЛ АПЛИКАЦИЈА KP35 5435-970-0005 73501343 SJTD F IAT МУСА 2003 - 2009 GT2256 V 751758-5001 S 500379251 8140.43 К 4000 IVECO DAILY 2.8 D 2000 GT1752 H 454061-5010 S/454061-0010/ 99466793 8140.43.2600 1996 FI ВО ДНЕВНИОТ 2.8 D
/DUCATO 2.8 D 49377-07050 49377-07052 500344801 S9 W 700/702 DUCATO ЕВРА III ЕУРО 3 1997-2002 DUCATO АВТОБУС 4 X4/DUCATO КУТИЈА L4 2.8 TDI GT1752 H 49135-05010 99450704/7701044612/99466793 8140.23.3700 1996-1997 F IAT СЕКОЈДНЕВНО 2.8 D
Растенијата Профил
1~~Нашата Компанија Име : FENGCHENG TENGYUE ТУРБОПОЛНАЧ MAFATURER.
Ние сме производител на турбополнач и турбо резервни делови.
2~~Главно се користи во градежната машина,генератор,камион,автомобил итн.
3~~Нашите produts може да одговара со следнава моторот : Cumm ins/Kom atsu/
C на/ Hitachi/Бенц/ Volvo/като/Mitsu bishi/ Хјун dai/Iveco/Перк ins/Играчка ota/Човек/
Isuzu/ Hino/Daewoo/ Scania/Sumitomo/A udi/Liebherr/Ниш сан/Tarta,итн.
4~~Ние, исто така, може да обезбеди турбо делови како што следува :
Поправка комплет,патрон,Заптивка,Компресор Тркала,Турбина тркала,
Роторот вратило,Компресор домување,Турбина домување,Ќе се Лого,
Весник лого,Удар јака,O-ring печатот,Итн. Опрема Екранот Склад Агол
Рок На Плаќање
ТТ,WESTERN UNION,PP
Обидете цел е прифатливо!
Примерокот е на располагање!
Пакување Детали
1) Tengyue Стандард Пакување, вклучувајќи tengyue Налепници на krabičkách. Неутрален Пакување Или пакет како услов. 2) Две TFO35 HM-13 T/6 S во Тетрапак. 3) Дрвени случај е добар избор за ocean shipping
Информации За Контакт
CN1001531985
Добредојдовте да се распрашува мене, јас ќе повратни информации во рок од 24 часа.

Подробности

Тип Елемент:
Въздухопроводи
Настаняване на превозното средство:
двигател
Широчина На Елемента:
20cm
Дължина На Продукта:
20cm
Автомобили:
Декрет
търговска марка:
XMTURB
Името На Модела:
TFO35HM-13T / 6
Вид На Материала:
Ос K18 Ni-Fe
специални характеристики:
НАМАЛЯВАНЕ НА ЕМИСИИТЕ НА ОТРАБОТЕНИ ГАЗОВЕ
Тегло На Продукта:
6kg
Височина На Продукта:
20cm
Честотен Обхват:
--
Сертифициране На Входящи Тестове:
CE
Модел Година:
1996-1998
НОМЕР ТУРБОКОМПРЕСОР:
49135-05010/5314 988 6445
модел на двигателя :
8140.23.3700
О, НЕ.:
99450704, 7701044612, 99466793
силата на:
76 / 90 кВт
К.с.:
103 / 122HP
Тест:
ПОПЪЛНЕТЕ БЪРЗА БАЛАНСИРОВОЧНОЕ ТЕСТ
Преместване:
2,8 Литра, 4 Ts, Дизел
тип на бизнеса:
завод
Описание:
Commercial F iat Iveco Daily II, Renault Master и Opel/Vauxhall Movano
Място на произход на стоките:
Ляонин, Китай (Континентален)

Те също купуват с този продукт