.

.

Най-добрият турбокомпресор TURBO HX55 4049337 3538716E 8148987 3591077 8113407 за Volvo FL12 FH12 FM12 1999 12L 420hp двигател: D12C

Най-добрият турбокомпресор TURBO HX55 4049337 3538716E 8148987 3591077 8113407 за Volvo FL12 FH12 FM12 1999 12L 420hp двигател: D12C

Оценки на купувача:

BGN 494.00 -9 %
BGN 543.18
Брой продукти
В магазина


НАЈДОБАР Квалитет ТУРБО HX55 4049337 3538716 E 8148987 3591077 8113407 Турбополнач За Volvo FL12/FH12/FM12 1999 12 L 420 HP Моторот : D12 C 100% НОВИ
Семејството Турбо модел :
HX55
Дел Број :
8113407
ОЕМ Број :
4049337 3538716 E 8148987 3591077
Примена :
За VOLVO FH12/FM12 FL12 1999 12 L 420 HP
Моторот :
D12 C 12 L 420 HP
Кул : вода, ладење и масло за подмачкување
Превозот Термини :
Вашата цел ќе бидат испратени до вашиот Зачувам регистрирана адреса во 1-5 дена по receipted на вашата исплата. Вашиот телефонски број е важно за испорака контакт.бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите.
Тоа обично трае само 2-4 работни дена за домашна превозот и 4-8 работни дена за меѓународна испорака.
Сите пакети се двојно проверени и добро спакувани страна на нашите испраќање на катедрата за да бидете сигурни дека тие се безбедни за испорака. Кога пакетот е доставен, купувачите треба да проверите пакети внимателно. Ве молиме не го потпише пакет и да се отвори случајот со превозот на компанијата, ако делот е оштетена за време на превозот. Инаку ние не се одговорни за било каква превозот на штета ако го потпишаа пакет нормално.
Плаќање и Испорака :
•Кредитна Картичка може да биде прифатено .Плаќања мора да бидат примени во рок од 30 дена од денот на купувањето.
•Сите предмети се сосема нови, никогаш не се користи, и е сеуште во оригиналното пакување, освен ако не е поинаку наведено.
•Сите објекти ќе бидат испратени до вашиот Зачувам регистрирана адреса на живеење, бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите.
•Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена. Овие трошоци се на купувачот одговорност.Обично ние прогласи пониска вредност и пријавете се "пример" за да се минимизира царина.
Грижа За Корисниците
•Како клиент на нашите турбополнач, да се грижи за вас е нашиот број 1 Приоритет, ако има било какви прашања со нашите нарачки, ве молиме да ги споделите со нас, така што ние може да помогне за решавање на секоја ситуација.
•Ако сакате да контактирате со нас : ве Молиме испратете ни онлајн порака.

Подробности

Тип Елемент:
Въздухопроводи
търговска марка:
ЛЕКЕБОПАУЭР
Името На Модела:
HX55 3591077 8113407 за Volvo FL12 FH12 FH12 FM12 1999 12L 420HP D12C
Честотен Обхват:
.
Широчина На Елемента:
25inch
Модел Година:
1999
Настаняване на превозното средство:
ФАСАДА
Вид На Материала:
Вал на турбината-42CrMo; колелото на турбината-K418; корпус и турбина QTSiMo
Височина На Продукта:
25inch
Автомобили:
Волво
Сертифициране На Входящи Тестове:
ISO9000
специални характеристики:
Засилване на входящия въздух в двигателя
Дължина На Продукта:
28inch
Тегло На Продукта:
21kg
Турбомодель :
HX55
номер на частта:
8113407
OEM-номер:
4049337 3538716E 8148987 3591077
Прилагането на превозното средство:
За VOLVO FH12 FM12 FL12 1999 12L 420HP
Двигател приложения:
D12C 12L 420HP
Готин:
турбокомпресор с водно охлаждане и маслена смазка Turbo

Те също купуват с този продукт