.

.

BUHESHUI 1 W 6 в модул слънчеви панели поликристаллические слънчеви панели САМ Слънчево зарядно образование епоксидни комплекти 80 * 110 мм, 10 бр. Безплатна доставка

BUHESHUI 1 W 6 в модул слънчеви панели поликристаллические слънчеви панели САМ Слънчево зарядно образование епоксидни комплекти 80 * 110 мм, 10 бр. Безплатна доставка

Оценки на купувача:

BGN 34.00 -13 %
BGN 39.20
Брой продукти
В магазина


Трговија на големо 1 W 6 V Соларни ќелии Соларен Модул Поликристални Соларен Панел DIY Соларен Полнач за Образование Колекции фабрика снабдување
1.бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел
2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка
3.Поликристални силикон Епоксидна
4.Макс работа напон : 6 V
5.Макс работат на струјата : 0 - 160 MA Max
6.Отвори-коло напон : 7.2 V
6.Моќ : 0.8 W-1 W
7. Димензија : 110 *60*3мм
H ож да се избере соларен панел :
Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели.
DC акумулатор
Соларен Панел
1.2 V
2 V ~ 2.5 V
2.4 V
3.5 V ~ 4 V
3.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ . НАУКА ПРОЕКТИ . ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ . ПОЛНЕЊЕ МАЛИ DC БАТЕРИИ . ИЗГРАДБА НА ВАШИОТ СОПСТВЕН САМО НАПОЈУВА МОДЕЛИ / ИГРАЧКИ / СОЛАРНИ ПРИКАЖУВА .
Пакети вклучуваат : 1x соларен панел
1. Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Alipay, ако не информира нас.
2. Пратката е бесплатен превозот преку кина пост воздух mail, доколку пакет тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели или повеќе парцели од Кина пост воздух mail.
3. Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас.
4. Време на испорака :
1) Транспорт развиените земји е околу 7-45 дена
2) Далечински земји е околу 2-8 недели
5. Ако купувачот сакаат повеќе да ги користат побрзо превозот метод, како и ЕМС, DHL и сл, ве молиме да комуницирам со нас за зголемување на превозот.
Настава : превозот времето е зависи од купувачот царинење време или виша Сила. Ако купувачот не ја прими стоката во долго време, се надеваме дека купувачот може да го контактирате вашиот царинските или локалните поштата, со цел да се добие стоки наскоро.
Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини :
1.

Подробности

Брой панели:
1
Сгъваем Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Гъвкави Слънчеви Панели:
No
Номинална Мощност:
no
търговска марка:
БУХЕШУЙ
Макс. Силата на:
1W
Материал:
Поликристален Силиций
Размер:
110*60MM
is_customized:
Yes
Брой клетки:
12
Номер На Модела:
1-ВАТА-6V

Те също купуват с този продукт