.

.

BUHESHUI 1W 1.5 V гъвкави слънчеви батерии аморфен силиций САМ сгъваема слънчеви панели, Слънчево зарядно + водоустойчив Безплатна доставка

BUHESHUI 1W 1.5 V гъвкави слънчеви батерии аморфен силиций САМ сгъваема слънчеви панели, Слънчево зарядно + водоустойчив Безплатна доставка

Оценки на купувача:

BGN 17.00 -27 %
BGN 23.20
Брой продукти
В магазина


1 W 2 V Флексибилни Соларни ќелии Аморфна Силикон DIY Количка за Соларен Панел Соларен полнач+Водоотпорен Бесплатен превозот
Максимална моќност (Pmax) : 1.0 W
Оперативен напон (Вмп) : 1.5 V
Оперативен Струја (lmp) : 0-660m A
Краток спој струја (Isc) : 850m A
Отворете коло напон (Voc) : 2.0 V
Структурните параметри :
Должина : 197mm
Ширина : 98mm
Дебелина : за 0.8 mm
Тежина : 30g
Апликацијата Белешки :
(1) производот може да се соларна енергија директно во електрична енергија
Производот е лесно да се носат и лесно да се инсталира за различни прилики, за да се исполнат употребата на мобилни телефони, MP3, дигитална камера, GPS и други електронски производи
(3) производот може да се користат во работа на терен, отворено патни и други области
4 Овој производ може да бидат различни типови на комуникациски уреди, теренските операции на уредот, и отворено патување уред за да обезбеди енергија
(5) Собна температура -40 - +80 степен

Подробности

Брой панели:
1
Номер На Модела:
1-ВАТА-1,5
Сгъваем Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Макс. Силата на:
1w
Гъвкави Слънчеви Панели:
No
търговска марка:
БУХЕШУЙ
Номинална Мощност:
NO
is_customized:
Yes
Материал:
аморфен силиций
Размер:
197*98MM
Брой клетки:
3

Те също купуват с този продукт