.

.

Слушалки QKZ KD4 fone de ouvido Mini Dual Driver оригинален хибриден двоен динамичен драйвер за слушалки mp3 DJ слушалки auriculares

Слушалки QKZ KD4 fone de ouvido Mini Dual Driver оригинален хибриден двоен динамичен драйвер за слушалки mp3 DJ слушалки auriculares

Оценки на купувача:

BGN 18.00 -27 %
BGN 24.59
Брой продукти
В магазина


Слушалки QKZ KD4 fone де ouvido Мини Двојна Возачот Оригинален хибрид двојна динамичен возачот Слушалки mp3 DJ Слушалки auriculares
Слушалки QKZ KD4 fone де ouvido Мини Двојна Возачот Оригинален хибрид двојна динамичен возачот на слушалка за уво во mp3 DJ Слушалки auriculares
Оригинал-уво Earphone Original QKZ KD4 Слушалка Со Микрофон Во Уво Earbud QKZ KD4 Слушалки Мини Двојна Возачот Екстра Бас Турбо Широк Звук гејмерски слушалки mp3 DJ Областа Слушалки fone де ouvido auriculares
Спецификации :
Тип : Клипот Во-Слушалка За Уво
Технички Карактеристики
1. Материјал : PC Мини Двојна Возачот
2. Тежина : 20g
3. Говорник : 8 mm Nd Fe B говорникот Мини Двојна Возачот
4. Говорникот Моќ : Номинална влезна моќност : 3m W, Максимална влезна моќност : 5m W
5. Отпорност : 16 Ω±15%
6. Говорникот Чувствителност : 96 ± 3 d B (во 1 KHz 1m W)
7. Говорникот Фреквенција Одговор : 20 -2 0 К Hz
8. Микрофон Чувствителност : -42d B±3d B1k Hz, 3 V 0d B=1 V/pa
9. Операција Температура : -10 Целзиусови Степени - +40 Целзиусови Степени
Функција : Play / Pause, Одговор / Исклучување, Поништување Бучава, Микрофон
Компатибилен : За Xiaomi Tablet1, Таблета 2, xiaomi redmi note1 2 3
За Samsung Glaxy s6,s7,s6 работ,s7 работ
За Huawei, LG, Sony и Други андроид мобилни телефони
За i Phone 4 и 4s 5 5s 6 6s,за iphone 6plus, 6s плус за i Pad итн. IOS уреди
За Mp3 Mp4 плеери, таблети Компјутери, сите 3,5 мм музички плеери.
Пакет тежина : Околу. 30g / 1.1 оз
Кабел должина : 1.2 m
Карактеристики :
Квалитетот оптимизација на ексклузивни патент, метал и композитни vibrating membrance.
На ергономски дизајн, брадавица одделение силиконски уво muffs.
Уво и опашка цевка врска со вертикален агол дизајн, удобно и лесно да се носат.
Тоа што има висок квалитет на звук, уживате во вашиот живот.
Совршен подарок за себе или пријател
Фабрика цена + Prossional Дизајн Тим + КК Тим Проверка на Квалитетот пред превозот + Professional По-
услуга тим услугата + 24 часа на on-line
Пад На Превозот Поддршка!
Трговија на големо голем попуст поддршка!
Answer : ___________________________ Note : Со Микрофон Црна или Црвена можете да изберете
Слики Покажуваат
Повратни информации од Купувачот :

Подробности

Функция:
Спорт, за iPod, HiFi Слушалки
Чувствителност:
96±3 db
Дължина На Линия:
1.2 м
Тип Штепсельной Вилици:
Тип На Линия
Водоустойчив:
No
Това е безжична връзка:
No
Информационни материали:
Жичен
Поддръжка на Apt-x:
No
Поддръжка На Карти Памет:
No
Устойчивост:
16Ω
Безжичен Тип:
Няма
Активно Намаляване На Шума:
No
С Микрофон:
ДА
Стил:
Ухото на куката
търговска марка:
QKZ
Обхват Честотна Характеристика:
20-20000Hz
Конектори:
3.5 мм
Бутон За Управление:
ДА
Принципът На Вокализма:
Динамичен
Приложение поддръжка:
No
Регулатор На Силата На Звука:
No
Номер На Модела:
КД4
Слушалка:
fone de ouvido
Слушалки:
auriculares
Mp3:
слушалка
аудиофонос:
детска слушалки
go pro:
dj
Хазартни игри:
mp3 плейър
високоговорител:
в слушалките на ушите
ръцете са свободни:
бас
Модел:
QKZ KD4
Микрофон:
ДА

Те също купуват с този продукт