.

.

[IRIS] зубоврачебное лабораторно оборудване бесступенчатые скорост AX-J1 зубоврачебная Лаборатория за рязане и полиране на струг машина за полиране на отливки с CE

[IRIS] зубоврачебное лабораторно оборудване бесступенчатые скорост AX-J1 зубоврачебная Лаборатория за рязане и полиране на струг машина за полиране на отливки с CE

Оценки на купувача:

BGN 363.00 -5 %
BGN 382.21
Брой продукти
В магазина

Објектот СЕКИРА-J1 Стоматолошка Лабораторија за Сечење и Полирање Струг
Сертификација
CE&ISO9001 : 2000 Одобрени
Целта На единица се користат за полирање на одлеаноци во стоматолошка лабораторија, на пример, легури (Co-Cr, Ni-Cr) не ' рѓосувачки челик, флексибилни протези, мостови и порцелански заби. Опис СЕКИРА-J1 Стоматолошка Лабораторија за Сечење и Полирање Струг карактеристики ниско ниво на бучава, со голема ротациона брзина, лесно операции, а тоа е опремен со безбедносни прашина колектор хауба која може да се поврзани со некоја прашина колектор за прашина операции. Тоа, исто така, има променлива брзина на мотор. Технички Податоци Напојување : 220 V/110 V 50/60 Hz Потрошувачка на Енергија : 250 W Ротациона брзина : 1~3000rpm (Stepless брзини) дополнителна опрема : Прашина Екстрактор (Референца СЕКИРА-SUPER800,СЕКИРА-MX800) Димензии : 25cm x 50cm x 20cm (H W D) Превозот Димензии : 32cm x 68cm x 29cm (H W Д) Тежина : 13kg Делови Вклучени Машина x 1 Прирачник x 1 Кабелот за Напојување x 1 Вшмукување Худ x 1 Корунд Диск x 1 Полирање Платно Тркало x 1 Полирање Тркала x 1
Забелешка : Здраво секој купувачот, ве молиме оставете ни го вашето име и презиме, точна адреса и поштенски код, во случај на пакет бидат вратени. Ако пакетот е да се врати, бидејќи на вашата погрешна адреса,ние не ја преземе должноста. Ние не обврзуваат на Царина, и не се одговорни доколку пакетот е блокиран на Царината, па ве молиме да ја проверите вашата Земја Политика ако стоката е дозволено да бидат увезени. При изборот на курирската служба DHL/Федекс, ние ќ проверете дали вашата адреса за е Оддалечена Област. Јас f тоа е, Оддалечена Област на Плаќање е потребно да се наплаќа. Понекогаш ние ќе го промени превозот начин и да го изберете најсоодветниот за транспорт метод за вас, но транспорт време е иста, и се уште имаат следење на информации онлајн. Ќе сакате да се разбере, ви благодариме! И некои стоки содржат метал, електрична енергија или магнетизам, па тоа не може да брод од страна на E-Пакет и E-EMS; ако е така, ќе го промени со друг погоден начин за вас, како Кина Пост или Post NL.

Подробности

Цвят:
110В, 220V
Номер На Модела:
AX-J1
Материал:
Метални
търговска марка:
Beemyi
Плавателни Съдове На Фалшиви Мигли:
Машината Е Направена
източник на захранване:
220V/110В 50/60 Hz
консумирана мощност:
250 W
Скорост На Въртене:
1~3000 об / мин (бесступенчатые скорост)
Допълнителни Аксесоари:
Колектор на прах (еталонно AX-SUPER800, AX-MX800)
Размери:
25СМ х 50 см х 20 см (в Ш Ж)
Размери За Доставка:
32см х 68см х размерът е 29 см (в Ш Ж)
Тегло на опаковката:
13 кг
Целта:
за полиране на отливки в зуботехнических лаборатории
Тип:
обзавеждане за зъботехническа лаборатория

Те също купуват с този продукт