.

.

Размерът / видът на предните и задните четки чистачки за Mercedes Benz R-Class W251 2006- на предното стъкло чистачки на автомобилни аксесоари 28+21+12

Размерът / видът на предните и задните четки чистачки за Mercedes Benz R-Class W251 2006- на предното стъкло чистачки на автомобилни аксесоари 28+21+12

Оценки на купувача:

BGN 10.00 -11 %
BGN 11.18
Брой продукти
В магазина

Меѓународни wiper големина на :
За Мерцедес Бенц R-Класа W251 2006-2016
Возачот Големина : 28 инчи
Патникот Големина : 21 инчен
Задните wiper големина : 12 инчен
Детали За Производот :
Производ Phopo :
Внимание :
1,за Да се избегне купување на погрешен стакло, Купувачите треба да се обрне внимание на автомобил година и фотографии во опис пред ставање ред. Ако купувачи немам идеја дали стакло одговара на вашите автомобили, ве молиме контактирајте со нас и ни укажуваат на вашиот автомобил модел и автомобил на годината, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.
2, ве Молиме да ни укажуваат дека вашиот автомобил е Десно-Страна Диск или Лево-Страна Диск, затоа што wiper систем е различно помеѓу RHD и LHD.
3, Ако купувачи место погрешен ред за да бидат безгрижни за опис, ние не ќе реконструкција или повторно да ја прати.
Препораки :
1, Бидете сигурни дека за чистење на ветробранското стакло прво, ако тоа е загадена со масло, восок, нечистотија и grimes за да се обезбеди услуга за животот на стакло.
2, ветробранското стакло wiper ножеви треба да се замени, кога тие не се изврши како што се очекува, или не обезбедуваат asufficient ниво на безбедност.
3, Ако wiper ножеви не лифт исклучување на ветробранското стакло, работат на wiper се додека не стигнат до центарот на ветробранското стакло, исклучете го палењето и промена на wiper ножеви.
Испорака :
1, точка ќе биде предаден во рок од 3 дена откако уплатата се населат освен празник.
2, Купувачи бидете сигурни дека за да се остави точна Адреса, ПОШТЕНСКИ Код, Телефонски Број (со Полно име на купувачи од Русија)
3, Ако купувачите не би можела да добие предмети во време на испорака или имаат проблем со предмети, ве молиме обидете се да контактирате со нас, прво, би сакал да ви одговори во рок од 24 часа во работни дена да го следи цел и решавање на проблеми за вас.
4, Ако купувачите не би можела да добие предмети по време на испорака завршена, ние би сакале да се вратат или повторно да ја прати.

Подробности

Mercedes-Benz R-Class-Годината На Производство:
2012,2006,2013,2010,2011,2008,2007,2009
Широчина На Елемента:
2cm
Името На Модела:
TC212
Вид На Материала:
Естествен Каучук
търговска марка:
туоцен
За Марки Автомобили / Модели:
Mercedes-Benz
специални характеристики:
Почистете предното стъкло
Модел Mercedes-Benz:
R-Класа
Височина На Продукта:
3cm
Година:
2017 година
Тегло На Продукта:
0.3kg
Произход:
Нингбо, Китай
Размер:
28+21

Те също купуват с този продукт