.

.

OD30x1000mm парапети акрилни пръчки с мехурчета вътре экструдированный плексиглас прозрачен прът LED декор могат да бъдат изработени по поръчка на всякаква форма и диам?

OD30x1000mm парапети акрилни пръчки с мехурчета вътре экструдированный плексиглас прозрачен прът LED декор могат да бъдат изработени по поръчка на всякаква форма и диам?

Оценки на купувача:

BGN 179.20
Брой продукти
В магазина


Екструдиран Акрилик прачки се достапни од Delvie е Пластика во стандард 1000mm должини. (2000mm должина се исто така достапни) Овие економски акрилик прачки се одлични за употреба во менито што се Прикажува и други декоративни користи. Тие обично се доставени во хартија ракав за заштита при ракување.
Во поголем дијаметар на прачки (3мм кол. и погоре) овие високо-квалитетни екструдиран прачки најчесто се користи како земи барови во тушеви, кади и бањи. Акрилик е отпорни на влага, не-токсични и ги исполнува упатствата за стандард за градење на кодови за употреба во овие апликации. Тоа е УВ стабилизирана и тоа нема да се искриват, крек, треска, или ги кородираат кога подложен на продолжена изложеност на отворено. Тоа е формирање на темп од 350° F. и максимум континуирана temp на 180°F.
1.Акрилик род дијаметар големина (мм) : Φ3,Φ4,Φ5,Φ6,Φ8,Φ10,Φ12,Φ15,Φ20,Φ22,Φ24,Φ25,Φ26,Φ30,Φ32,Φ35,Φ40,Φ45,Φ50,Φ55,Φ60,Φ63,Φ65,Φ70,Φ75,Φ80,Φ85,Φ90,Φ100,Φ110,Φ120,Φ130,Φ140,Φ150,Φ160,Φ200,Φ220,Φ250,Φ280,Φ300.
2. Ако имаме инвентар може да се купи било која количина и може да се намали која било големина, но според различни количина на цената ќе биде различен,и инвентар производ е 2 метри, ако треба да се намали 2 парчиња од 1 метар,секој сечење ќе има загуба од околу 5 мм, па должината е само за 997 мм,не 1000mm. 3. Ако ние не инвентар, може да се прилагоди, а може да се прилагоди било која големина и боја, сепак, транспарентен цевка од 100 кг минимум, боја цевка 200 кг минимум, во зависност од количината,времето на испорака се различни, исто така,. 4. Може да се прилагоди плоштадот род,меур род и линија род,навој прачки минимум количество од 200 кг. 5. Ние може да обезбеди, транспарентни род,меур род,линија род,навој прачки чиста боја род. Боја имаат транспарентна, бела,сина, зелена, црна, жолта и така натаму.
Акрилик Јасно Род Големина Листата : ГОЛЕМИНА(Diamx Length) ТЕЖИНА(G/M) ЦЕЛ ГОЛЕМИНА(Diamx Length) ТЕЖИНА(G/M) ЦЕЛ 3x1000mm 8.483 32x1000mm 946.6 4x1000mm 15.08 35x1000mm 1154 5x1000mm 23.56 38x1000mm 1361 6x1000mm 33.93 40x1000mm 1507 7x1000mm 46.15 45x1000mm 1908 8x1000mm 60.32 50x1000mm 2355 10x1000mm 94.25 60x1000mm 3391 12x1000mm 135.6 70x1000mm 4616 15x1000mm 211.9 80x1000mm 6032 16x1000mm 241.

Подробности

Тип:
Стълбове За Завеси За Душ
Характеристика:
Съхраняват, Екологично Чист
Номер На Модела:
THZ-PMMA-R30
Форма:
Стълб
Материал:
ПЛЕКСИГЛАС
Име на продукта:
Пузырьковый Прът
Материал:
Акрил / PMMA
Цвят:
Ясно е вътре в мехур
Диаметър на:
30мм
Дължина:
1000мм
Начин на формоване:
Экструдированный
Наличност:
В наличност
Воспользуйся:
Начало Декор
Конфигуриране на:
ДА

Те също купуват с този продукт