.

.

Цифров LCD термометър, влагомер температура влажност метър закрит и открит домашен маса alarm clock електронен термометър-сонда

Цифров LCD термометър, влагомер температура влажност метър закрит и открит домашен маса alarm clock електронен термометър-сонда

Оценки на купувача:

BGN 19.00 -33 %
BGN 28.29
Брой продукти
В магазина

LCD Дигитален Електронски Затворен Отворено Десктоп Термометар со Hygrometer Температура Влажност Метар Надворешни Сонда Сензор Кабел Спецификации : Мерење на Температура опсег : Внатрешна 0°C~+50°C (32°F~+122°F) Отворено -40°C~+70°C (-58°F~+158°F) Мерење на Влажност опсег : 10%~99% RH Точност : Температура ±1°C (1.8°F) Влажност ± 5% RH Резолуција : Температура 0.1°C (0.2°F) Влажност 1% RH Моќ извор : 1*AAA (1.5 V) батерија Надворешен сензор кабел должина : 1.5 м Материјал : АБС Боја : Бела Димензии : 150x88x25mm LCD гледање големина : 61x92mm Тежина : 218g Пакетот вклучува : 1x Температура & Влажност Метар TA298 ( Не вклучувајќи Батерија ) 1x Упатство Имајте на ум : НЕМА вклучени Батеријата. И тоа Не е со мало пакет.

Подробности

Тип:
Битови Термометри
Вид На Продукта:
Измерители На Температурата И Влажността
Тип Термометър:
Цифров
Номер На Модела:
TA298
Използването На Термометър:
Термометри За Вани
Материал:
Пластмаса

Те също купуват с този продукт