.

.

Гореща Продажба Високо Качество Microblading Дръжка Перманентен Грим Машина Pro Ротационен Татуировка Картечница Stigma Старомоден V2 Червен Цвят

Гореща Продажба Високо Качество Microblading Дръжка Перманентен Грим Машина Pro Ротационен Татуировка Картечница Stigma Старомоден V2 Червен Цвят

Оценки на купувача:

BGN 30.00 -21 %
BGN 38.08
Брой продукти
В магазина


Нето Тежина : 110 грама
Краток Удар : 2.6 - 3.4 mm
Медиум Удар : 3.5 - 4.4 mm вклучени
Долго Удар : 4.4 - 5.5 мм
Мотор : 4.5 вати направени во Швајцарија
Прилагодување : Прирачник за надеж, засенчување & боење
Напон на вредноста : 7 - 12 volt
Бода по минута : 3,000 - 10,000
1)Бизарен V2 има бескрајно прилагодливи мекост контрола. Контрола завртка може да се прилагоди на-на-летаат со вашите прсти или Хексадецимален копче. Во буквално само 5 секунди, може да се претвори од лагер на shader без потреба да се допре до напојување!
2)Бизарен V2 може да се постави за да се погоди на краток, среден или долг удари со едноставно менување на меѓусебно excenters во предниот дел на моторот. Тој е способен за удирање на било удар должина од 2.6 мм до 5.5 мм да одговараат на вашите потреби. Тоа бродови со среден удар excenter пре-инсталиран (3.5 mm - 4.4 mm мозочен удар). На краток и долг удар excenters се продава одделно.
3)Бизарен V2 има нов прецизност-прилагодливи игла бар стабилизирање на систем кој ви овозможува да се работи на машина без гума бендови. Едноставно додадете го точниот износ на притисок против игла бар и да се добие совршено се стабилизира игла.
4)Бизарен V2 сега има нов круг надворешни клипот кој предизвикува минимално триење на диск систем. Како резултат на тоа, моторот работи повеќе слободно и многу поладна.

Подробности

Тип:
Татуировочный Пистолет
Атестация На Качеството На Продукта:
3C, UL, CE
Тип Пистолет:
Електрически
търговска марка:
ИСТИНСКАТА ЗВЕЗДА
Номер На Модела:
TM-550Б
Материал:
Алуминий

Те също купуват с този продукт