.

.

Модерни led плафониери за осветление дома кръгла 75 мм алуминиева лампа Super bright 12W COB LED spot lamps 1200 lumen 9169

Модерни led плафониери за осветление дома кръгла 75 мм алуминиева лампа Super bright 12W COB LED spot lamps 1200 lumen 9169

Оценки на купувача:

BGN 55.00 -7 %
BGN 58.88
Брой продукти
В магазина

Модерната led таванот светла за дома осветлување круг 75mm алуминиум светилка Супер светло 12 W КОЧАН LED спот светилки 1200 лумен Детали за производот : Точка Бр. : JD9169 Материјал : Алуминиум Светилка Големина : D80*H150mm Светилка Боја : Црна/Бела Влезен Напон : AC 110 - 220 V Светлосен Извор : 1, LED 12 W светилки (Вклучуваат)
LED светилки Емитуваат боја има 2 вида : 1,Топло бела (3000 K) 2, Кул бело (6000 K) ,ве молиме да изберете што сакате.
За нас и Производи :
Овие предмети се тешко да се опише попрецизно,големини и Бои може да изгледаат различно на лице од тука. Поради разликите во следи, ние не може да биде одговорен за варијации во боја помеѓу актуелната кристал и вашиот екран.
За нас : Сите наши производи are100% вистински,Кристали познати за беспрекорна worksmanship,прецизно сечење и јасност се нудат тука. Ние нудиме најдоброто.Ќе земе како многу гордост во сопственик на нашите производи, колку се земе во понудата на итто вас. ние се стремиме да понуди одлична услуга на клиентите,безусловна квалитетот на производот во неспоредлив цени и сеуште секојдневно,ние продолжуваме да се обидат да се направи вашата шопинг искуство со нас .Ние сме отворени од 7 дена од 11 часот до 7pm(est).Ние ќе одговориме на сите ваши прашање ако имате било.Можете да ни e-mail.
За превозот :
ние ќе ги остават на следење на број на вашата нарачка кога имаме испраќаат пакетот ,можете да го добие и да се провери вашиот пакет по 24 часа (Бидејќи тоа willtake околу 24 часа за испорака компанија за да испратите проверка на информации на своите веб ). Можете да ги пратите пакет по курирска компанија линк :
ние ќе наплаќаат дополнителни превозот бесплатно ако вашата локација е оддалечена или ние ќе ги користите другите испорака wa y .
За По Продажбата На Услугата :
1.Кога ќе го примите пакетот ,ве молиме да се отвори пакетот и да ги проверите сите ставки се работи во добра состојба пред да потпишете .Немојте да потпишувате ако објектите се скршени ,и побара испорака компанија да се направи "штета сертификат ".Инаку ние ќе не дава никаква гаранција и наплата
2.

Подробности

Цвят На Абажура:
Бял, Черен
Мощност:
12W LED Cool white, 12W LED warm white
Тип Елемент:
плафониери
документ:
UL, CQC, CE, RoHS ce, VDE, ССА,CCC
Завърши:
Желязо
Техника:
Боядисаната
Номер На Модела:
JD9169-12W
Източник На Захранване:
AC
Използването на:
Празник
търговска марка:
Farito
Гаранция:
3 години
Източник На Светлина:
Led лампи
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Зона Осветление:
3-5 квадратни метра
Тип На Ключа:
Преминете дръжки
Стил:
Модерен
Характеристики:
led осветителни тела за таван
Напрежение:
90-260V
Приложение:
Фоайето
Материал На Корпуса:
Алуминий, ABS
Базов Тип:
Клин
Дали диммируемым:
No
Материал:
Алуминий
Задаване На Стил:
Лесен монтаж
Брой източници на светлина:
1
Размер На Лампата:
D80*H150mm
Эммиттиг цвят:
Топло бяла (3000K) / студено бяло (6000K)
Сила:
Led 12 W (включени в комплекта)
Кораби От:
Китай

Те също купуват с този продукт