.

.

Модерен дизайн 15w SMD led bathroom light 1400lm AC220v гаранция 3 години+пластмасова обвивка е безопасен за използване 50шт Fedex, DHL безплатна доставка

Модерен дизайн 15w SMD led bathroom light 1400lm AC220v гаранция 3 години+пластмасова обвивка е безопасен за използване 50шт Fedex, DHL безплатна доставка

Оценки на купувача:

BGN 1789.60
Брой продукти
В магазина

Моден дизајн 15w SMD led бања светлина 1400lm AC220v 3 година гаранција+пластична обвивка и безбедно за употреба, 50pcs/многу промоција Fedex DHL ЕМС бесплатен превозот
Технологија параметар :
Боја : Кул бела, топло бела, природна бела боја.
Боја температура : Кул бело : 6000 K, топло бела : 3000 K, природни бела : 4000k
Комплет материјал : Пластични школка, електрична заштита, повеќе лесно и безбедно да се користи .
Фактор на моќност>0.9
потрошувачка на енергија : 15w
lumens излез : околу 1400lm
влезен напон : AC 220 v ,50 hz
Грав ангел : 120 Степен
Заштеда на енергија : 50%
Долго l ifespan : >50, 000 Hrs
IP код : IP20
Бруто тежина : 0.45 kg
Demension големина : 250 x 250 x 30 mm
LED Извор : висока светла 3014 SMD LED,12-13lm/еез, 144 ПАРЧИЊА.
Без УВ, без IR
Стандардна гаранција : 3 години Апликации :
домашна кујна , дневна соба , купатило осветлување
Забелешка :
1. За руски клиенти , ние ќе брод на товар од EMS ,како што е само го изразат услуга ние може да одберете во моментов,ве молиме да ја искористам оваа грижа,ви благодариме.
2. нормално пакување содржи :
+1pcs 15w 250x250x30mm led кујна светлина(за embeded installtion)
+1pcs внатрешното напојување(AC220v,50 Hz текст)
+2 парчиња клипови
Слики :
Напомена :
Ве молиме оставете ни информации за вистинската температура на бојата што сакате,ви благодариме.
ве молиме остатокот увери купување,вашата satisfiction ,нашите извршување -
ЧПП Превозот :
Ние брод во светот од експрес од DHL,UPS-от,FEDEX .. . Објектот ќе биде испратена до твојата адреса наведени во . Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса и поштенски код е точен. Ќе бидете известени со следење на број откако пратката е направен.
Купувачите Информации : Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга. Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од курирска компанија и локалните обичаи/давачки. Ние сме во состојба да преземе било каква responsibilty за Сопствени задоцнување или данок. Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош.

Подробности

Цвят На Абажура:
Бял
Цвета На Купето:
Бял
Тип Елемент:
плафониери
Номер На Модела:
TP-KL-15W
Материал:
PP / пластмаса
Приложение:
Кухня
Задаване На Стил:
- Вградени
Напрежение:
220V
документ:
CQC, CE, FCC, GS, RoHS,EMC,LVD,PSE, VDE, ССА,CCC
Източник На Захранване:
AC
Гаранция:
3 години
Източник На Светлина:
Led лампи
Техника:
Фалшив
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Зона Осветление:
3-5 квадратни метра
Тип На Ключа:
Преминете дръжки
Характеристики:
Светлина баня Led 15w
Брой източници на светлина:
> 20
Стил:
Традиционен
Материал На Корпуса:
ABS, пластмаса
Завърши:
Матиран Никел
Базов Тип:
Клин
Дали диммируемым:
No
търговска марка:
БИНФУ
Използването на:
Работна обувки
Име на продукта:
Светлина баня Led 15w
Входно Напрежение:
ac 220v, 50hz
Светодиоди:
144pcs superflux SMD3014
Размер На Лампата:
25x25x3 см
Изрежете Дупка:
21x21 см
изход лумена:
1400lm
Тегло:
0,45 кг
Продължителност на живота:
>Над 50 000 часа
Ъгъл На Светлина:
120 градуса
Гаранция:
3 години

Те също купуват с този продукт