.

.

Готова храна електронна система K-402NR+H3-WY за ресторантско обслужване с бутон за повикване и led дисплей

Готова храна електронна система K-402NR+H3-WY за ресторантско обслужване с бутон за повикване и led дисплей

Оценки на купувача:

BGN 617.60
Брой продукти
В магазина


Ресторан Повикување на Електронски Систем К-402 NR+H3-WY+H
1pcs Екранот Приемник К-402 NR; за да се покаже како многу uncancelled повици
20pcs Повик Копчето H3-WY водоотпорен и со menu (мени) носителот
Спецификација на Екранот Приемник К-402 NR
1. со висока јачина алуминиум легура школка, издржливи во употреба
2. Користете дигитален код технологија и функција е стабилна и сигурна
3. Може да покаже различни тип на услуга, јавете се на сметка итн
4. Тоа може да работи со 400pcs 1-копче или мулти-копче копче за повикување копчиња во макс
5. Може да се покаже како многу следното доаѓање јавувате.
6. Тоа може да се спаси 32 повикување на информации, пак, и да ги применува во основните услуга места.
7. Може да покаже различни тип на услуга
8. за да се покаже како многу следното доаѓање јавувате
9. Подобрување на услугата на ниво на безжични келнер повик систем
Технички параметри :
Работен напон : DC12 V~18 V
Работат на струјата :
Спецификација на повик Копче H3-WY(со menu (мени) носителот)
Карактеристики :
1. Вода-доказ
2. Работиме со нашите примачот да се комбинира wireless повикувајќи систем
3. Може да биде инсталиран на секој маса, кога клиентот треба помош само притиснете го копчето, повикувајќи не ќе биде прикажана на екранот, така што секој може лесно да се знае кој е повик.
4. 3-копче копче : Повик, Сметка, да се Откажете од
5. Боја : Жолта и Бела
Технички Параметар :
Работен напон : DC12 V
Работат на струјата : ≤35m A
Користете Фреквенција : 315 MHz±75k
Се пренесува Моќност : ≤20m W
Се пренесува од Далечина>300 метри во отворен простор
Големина : 60*60*22mm
Воведувањето на Resturant Повикување на Електронски Систем за
Како да се работи :
Тоа вклучува предавателен уред и уредот што прима. Притиснете го копчето на испраќачот, примачот ќе прими безжичен сигнал и екранот (исто така може да биде со глас) кој е повик. Па тоа е многу лесно да се користи за да се подобри услуги и ефикасност.
Компонента :
Примачот : Dot matrix LED екран,LED екран,зглобовите пејџер(се избере)
Далечински contoller(изборен)
Батон : 1-копче копче,2-копче копче,3-копче копче,4-копче копче(изберете еден или повеќе)
Копчето стојат(изборен)
Мени носител(изборен)
Пејџер : Алфанумеричка
Сигнал подобрувач : изборен
Решение :
1)Револуционерен производ за зголемување на персоналот ефикасноста,намалување на трошоците за работна сила.

Подробности

Номер На Модела:
K-402NR+H3-WY+H
търговска марка:
Вие всички
Име:
Готова Храна Електронна Система За
Тип на обслужване:
ДА
За работния плот:
ДА
Обхват:
300-500метра
Технолой:
RF
3-ключ:
Обаждане Сметка, Правила
Размер На Дисплея:
365*158*40 мм
OEM:
Добре дошли
цвят на бутона:
Жълто и бяло
Приложение:
Ресторант, казино, кетъринг t, адвокатско съсловие, болница и т.н.

Те също купуват с този продукт