.

.

100mw 532nm зелен лазер точков модул + TTL / аналогов 0-30KHZ + TEC охлаждане + 85-265V

100mw 532nm зелен лазер точков модул + TTL / аналогов 0-30KHZ + TEC охлаждане + 85-265V

Оценки на купувача:

BGN 696.16
Брой продукти
В магазина

Функција Минијатурна големина
Collimated директно зрак
Adjustible focuse
Лесно користете & одржување слободни
Longlife операција
Висока ефикасност
Висока сигурност
Примена :
Ласерско шоу
Екранот
Ласерски Усогласување
Скенирање Биохемија
Материјал Инспекција Lidar
Спецификации :
Модел Бр.
LSR532 NL
Бранова должина
532nm
Просторни Режим
TEM00
Излезна Моќност
100mw
Остаток на IR (946, 1064&808nm)
Операцијата На Владата
Г.С. или Модулација
Модулација
0~30khz Аналогни или TTL (Опционално, ве молиме имајте во предвид нас, ако треба Аналогни или TTL, ќе испрати Аналогни како стандардно )
Зрак На Самото Место Форма
Кружни, размерот
Посочувајќи Стабилност
Зрак Дијаметар(1/е2)
Зрак Дивергенција(full агол)
Моќ Стабилност
Температурата Стабилизирачки
ТЕЦ
Загрее Време
MTTF
10,000 часа
Ласерски глава димензии
100(L)x40(W)x50(H)mm3 (фан додава височина)
Напојување (Опција, имајте на ум ни кој тип ќе треба да изберат B или C, тип за addtional трошоци како што е подолу. Ние ќе брод Напојување Еден вид како стандардно)
A. ОЕМ тип
LSR-PS-I : 100(L)x58(W)x32(H)mm3
AC/DC PSU : 85~265 V 50/60 Hz на текст
Б. Лабораторија тип
LSR-PS-IIS : 104(W)x128(D)x89(H)mm3
85~265 V 50/60 Hz на текст
Ц. Лабораториски Прилагодливи тип
LSR-PS-IIS : 179(W)x148(D)x56(H)mm3
85~265 V 50/60 Hz на текст
Модулација
0~30khz Аналогни или TTL Гаранција :
1 Година (купувачот плаќа и превозот начини) Pleae нека се знае кој вид на напојување дали треба, ние имаме 3 различни видови на напојување со фотографии е прикажано како што е подолу, ние ќе ви испратиме напојување упатството. A. ОЕМ тип на напојување LSR-PS-I+5 V ПСУ (напојување тип во понудата)
Б. Лабораторија тип на напојување LSR-PS-IIS (За дополнителни трошоци од $35)
Ц. Лабораториски Прилагодливи напојување LSR-PS-II (За дополнителни трошоци од $65)
Pakage :
1 X 100m W 532nm Зелени Ласерски Точка Модул + TTL/Аналогни 0-30 KHZ + TEC Ладење + 85-265 V
Превозот И Испорака
Ние брод на меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната, и секоја парцела ќе биде регистриран со следење на број. Ние, исто така може да брод од страна на ПРОЗОРЦИ/EMS/DHL/Федекс за алтернативни превозот метод за соодветните такси.

Подробности

Тип Елемент:
Лазерен Фенерче
търговска марка:
Q-BAIHE

Те също купуват с този продукт