.

.

3 част 405nm 50mw лилаво/синьо лазерен диод 5.6 mm TO-18 SLD3232VF

3 част 405nm 50mw лилаво/синьо лазерен диод 5.6 mm TO-18 SLD3232VF

Оценки на купувача:

BGN 7.60
Брой продукти
В магазина


3pcs/многу 405nm 50mw Виолетово/Сино Ласерски Диоди 5.6 mm ДО-18 SLD3232 VF
Карактеристики :
Димензија : Φ5.6mm
Пакет : ДА-18
Живот : > 6000 часа
Бранова должина : 405nm / ± 5nm
Излезна моќност : 50m W
Оперативен напон : DC = 5 V
Оперативен струја : јас
Складирање температура : -40 степени C ~ +80 степени C
Детали :
405nm 50mw 5.6 mm Ласерски диоди.
Ласерски диоди е и прецизни и чувствителни оптички инструмент. Пред носење на некои ласерски DIY активности, ве молиме да прочитате за технички информации првиот и заштита на вашите очи пред ласерски зраци. Бидете сигурни дека операторот има искуство во оптика DIY или тестирање. и Не работат, кога на власт е поврзан.
Ве молиме прашајте нè за datesheet на LD.
Пакет :
3pcs/многу 405nm 50mw Виолетово/Сино Ласерски Диоди 5.6 mm ДО-18 SLD3232 VF
Превозот И Испорака
Ние брод на меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната, и секоја парцела ќе биде регистриран со следење на број. Ние, исто така може да брод од страна на ПРОЗОРЦИ/EMS/DHL/Федекс за алтернативни превозот метод за соодветните такси. Ве молиме e-mail на вашиот поштенски код за превозот понуда. Меѓународни клиенти може да се доживее задоцнувања од страна на царинските или национални пост услуги. Преглед на вашиот нетарифни ограничувања. Ве молиме ги споделите со нас пред исплата ако ви треба сплит пратката. Времето на Испорака На време да брод до меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната доста зависи од diffrent desination на светот, тоа е исто така предмет на промена се должи на локалните временските услови, поштенска политика и обичај проверка. База на агенцијата за Воздух mail правила и нашето искуство, љубезно ве молиме да се напомене дека за Да се сад / Велика Британија / Австралија, таа ги зема околу 10-15 дена; Да Канада, таа ги зема околу 12-18 дена; Да Бразил / Јужна Америка, таа ги зема околу со 25-35 дена. Во Италија / Франција / Шпанија / Германија/ Источна Европа, што е потребно aournd 15-20 дена. Се враќа & Замени & Поправка Ние прифаќаме враќа & замени во рок од 7 дена од денот на клиентите добиваат производи, ве молиме бидете првиот контакт во рок од 7 дена од денот на приемот на нарачката.

Подробности

Тип Елемент:
Ефект На Осветяване На Сцена
Случай:
Домашно Забавление
Стил:
Мини
Номер На Модела:
SLD3232VF-3
търговска марка:
Q-BAIHE
силата на:
50 Mw

Те също купуват с този продукт