.

.

12V 532nm100mw Green Laser Dot Module Cooling Fan TTL 0-30KHZ-Long time working

12V 532nm100mw Green Laser Dot Module Cooling Fan TTL 0-30KHZ-Long time working

Оценки на купувача:

BGN 50.00
Брой продукти
В магазина

Карактеристики : . Бранова должина : 532nm Излезна моќност : 95-120m W Ласерски Облик : Dot Ладење методи : Вентилатор за ладење Модулација фреквенција : TTL 0-30 K HZ Работен Метод : континуирана работа Боја : Црна Материјал : Алуминиум Коло контрола : постојана контрола Обратна поларитетот заштита : Да, со автоматска идентификација на позитивните и негативните Оперативен напон : DC = 12 V Оперативни Струја : јас се Загрее време : Никој Оперативни температура : -10 ° C ~ +40 ° C, Температура на Чување : -10 ° C до +40 ° C Структура : ласерски диоди + леќа + ладење Домување Ласерски Модул Големина : 74x30x30mm Коло големина : 71.5x35x20mm Белешки : На 532nm 100mw Ласерски точка модул е составен од 2 дела, Ласерски глава (Ласерски диоди+ сместување +леќа)и неговиот возач коло. ласерската глава носи со вентилатор за ладење. Влезниот напон е 12 V, над-одреден напон ќе доведе до оштетување на кола и модули, ако имате било какви технички проблеми, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме! Овој ласерски модул може да се работи за долго време! Ве молиме aviode директна изложеност на око ласерски зрак, ве молиме да носат 532nm заштита очила при работа на овој ласерски модул! Пакет : 1 x 12 V 532nm 100mw Зелени Ласерски Точка Модул Вентилатор за Ладење TTL 0-30 KHZ-Долго време работи
Превозот И Испорака
Ние брод на меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната, и секоја парцела ќе биде регистриран со следење на број. Ние, исто така може да брод од страна на ПРОЗОРЦИ/EMS/DHL/Федекс за алтернативни превозот метод за соодветните такси. Ве молиме e-mail на вашиот поштенски код за превозот понуда. Меѓународни клиенти може да се доживее задоцнувања од страна на царинските или национални пост услуги. Преглед на вашиот нетарифни ограничувања. Ве молиме ги споделите со нас пред исплата ако ви треба сплит пратката. Времето на Испорака На време да брод до меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната доста зависи од diffrent desination на светот, тоа е исто така предмет на промена се должи на локалните временските услови, поштенска политика и обичај проверка.

Подробности

Тип Елемент:
Ефект На Осветяване На Сцена
търговска марка:
Q-BAIHE
Случай:
Домашно Забавление
Стил:
Мини
Номер На Модела:
532MD-100-12V-XL
силата на:
100 Mw

Те също купуват с този продукт