.

.

Напълно нов универсален H/K/S BOV SQV3 III SSQV 3 III Turbo Blow Off Valves JDM silver

Напълно нов универсален H/K/S BOV SQV3 III SSQV 3 III Turbo Blow Off Valves JDM silver

Оценки на купувача:

BGN 57.58
Брой продукти
В магазина

Супер SQV (Секвенцијален експлодирам Вентил) користи единствен секвенцијален вентил структура и диференцијална притисок контролен систем, кој овозможува широк работен опсег од низок зголемување на висока поттик. Нејзините Повлече од Типот на олеснување дизајн обезбедува стабилна работа, без оглед на износот на зголемување на притисокот. Супер SQV ќе го поддржи новите генерации на turbocharged возила. Спецификации : (1) Високо Квалитетни Алуминиумски Умре-Фрлија Тело Сребро-обложена алуминиумски умре-фрлија тело. Ги комбинира на крајната во изгледа и издржливост на моторот за замрзнување. (2) Високо Вкочанетост Метал Умре-Фрлија Вентил Средно вентил главниот дел е направен од умре фрлија метал. Сигурна работа со убав изглед. (3)Тројно Fin дизајн произведува "Супер Звук" Тројна Перки се постави во центарот на инка се произведува динамичен и агресивен звук. Изборен посебен Круг Перка може да се купи одделно за звукот подесување. Fitment : Универзална fitment за СИТЕ Turbocharged / Supercharged возила Може да се користи на Мицубиши ЕВО Еволуција VIII 8 IX 9 X 10 X1 11 вклучувајќи ги и Г-дин, Тојота Супра, Хонда Граѓански, Акура Интегра, Dodge Неонски SRT-4 / SRT4, Mazda RX7 / RX-7, RX8 / RX-8, Нисан Панорама GTR / GT-R, Силвија S13 S14 240 SX, Субару Impreza WRX Спи, BMW x35 I6 Турбо, Мерцедес AMG Турбо Мотори, Lancer Ralliart и сите други turbocharged апликации. (Монтажа хардвер е потребно.) Функција : 100% Сосема Нови Во Кутија (Никогаш не Се Користат или се Инсталирани) Пакетот Вклучува : 1 x експлодирам Вентил SQV 3 1 x 2.5" Прирабница Адаптер за Инсталација Делови (Точно Прикажани Во Фото)

Подробности

търговска марка:
Шерриберг

Те също купуват с този продукт