.

.

Скелет ISO мини, модел на човешкия скелет

Скелет ISO мини, модел на човешкия скелет

Оценки на купувача:

BGN 36.00
Брой продукти
В магазина


Мини скелет, Човечки Скелет Модел, Anatomic Скелет модел
Спецификации :
1.Оваа најпопуларните малата скелетна модел нуди уникатна рацете на искуство за учење за млади научници, љубопитни деца или медицински професионалци.
2.Посебни карактеристики вклучуваат подвижна вилица на извори, череп чија врвот половина се отвора за да ги разгледаме во внатрешноста, рацете и нозете, кои се отстранлив за индивидуално учење.
3.Направени од перат и трајни ПВЦ и таму е полимер стојат вклучени. Големина : 42 CM.

Подробности

Предмет на:
Медицинската Наука
Номер На Модела:
HR / 103
Тип:
Модел На Скелета
Модел:
Модел На Скелета На Човека
Използването на:
модел пълен скелет на тялото
Цвят:
Модерна Боядисване
Характеристика:
мини-модел на скелета
Сертификат:
ISO9001
Материал:
РАЗШИРЕНО PVC
Предимство:
Ярката анатомическая структура
Тип:
модел на учебното скелета
Предмет на:
медицински модел на обучение

Те също купуват с този продукт