.

.

XC Best Selling Girls Patches for T-тениски Household Iron-on Heat Transfer Stickers САМ Appliqued Patch for Women Clothes

XC Best Selling Girls Patches for T-тениски Household Iron-on Heat Transfer Stickers САМ Appliqued Patch for Women Clothes

Оценки на купувача:

BGN 3.00 -45 %
BGN 5.41
Брой продукти
В магазина


XC Најдобро Продаваните Девојки Закрпи за маици Домаќинство, Железо-на преносот на Топлината Налепници DIY Appliqued Patch за Жените Облека Купување Забелешки :
1.Пакетот Вклучува : 1 Парчиња Парчиња,1 Парче Оперативен Прирачник.Совршен Пакување,Браздата Доказ,Влага Доказ и Прав Доказ.
2.HD Графички Дизајн преносот на Топлината Закрпи, Повеќе Живописни и Јасно.Голема Големина Закрпи,Кул и Корисни.
3.А-ниво Перат, Еко-Пријателски Материјал, Лесно За Употреба од Страна на Домаќинствата во Песна.
4.Широко се Користи Во DIY Дизајн ,Совршено за Бебе&Детска Облека,Фармерки,Палта,Капи,Панталони,Перници и Завеси Итн.
5.Внимание : Однесуваат На Оперативниот Прирачник или Видео Пред Вашиот Голем Проект.Се претвори во Текот На Облека за Перење .
За преносот на Топлината Машина 1, Поставување на температурата, топлина притиснете машина. 2, Облека рамно на Пеглање одбор. 3, Стави преносот на топлината, нагоре модели. 4, Handes собори цврсто за 10 секунди. 5, Лево handes, се Излади , искинале menbrance милениче. 6, модели на облека присутни.
За Домаќинство во Песна АЛАТКА : 1, Пеглање Подлога 2, Електрични песна( не пареа железо) 3, Separater Хартија ЧЕКОРИ : 1,пеглање Подлога на платформа. 2, Плочка облека во Пеглање подлога. 3,моделот На позиција што сакате да го залепите. 4, Исклучете го на пареа, температурата на 120-160 степен. 5, 10-15 секунди со победи. 6, Откако ќе се Излади , откине мембрана. . 7, Ако не е Пеглање непроменети, повторете го чекор 5. 8, алал да му е, модели завршување.
Ние секогаш се добредојдени трговија на големо и пад на превозот наредби.
За промет на големо нарачки : Ние ќе го поддржи повеќе попуст и бесплатна изразат испорака метод ,превозот време треба само да трае 3-10 дена да пристигнат.
За капка превозот нарачки : Откако ќе се направи ред во , ние да ја испратите на стоки за вашите клиенти директно ,ние ќе не остави никакви информации за цена и нас.
Како може да го пратите вашиот парцели?
Можете да ги пратите на вашиот парцела во превозот страница ,или на следната веб-сајт.

Подробности

Размер:
As Picture Show
Техника:
Апликация
Стил:
Ютия-На
Характеристика:
3D, ръчна изработка, екологично чисти
Номер На Модела:
LY
Вид На Продукта:
Пластира
Размер:
As Picture Show
Пакетът Включва:
1 бр ПАТ петна
Applique:
Тениска, топ, панталони, палта, чанта, душ завеса
инструмент:
Домакински Ютии, Топлинна Преса-Машина
Моющийся:
А-ниво на
Характеристика:
Ръчна Работа, Опазване На Околната Среда
Техника:
Ютия на пергаментах етикети за дрехи
Пишеща машина:
Печат на серия 3D Vivid Girls Series
Хората:
Децата, Момиче, Момче, Жена, Дете, Красавеца
Категория:
Направи си САМ украса на дрехите етикети

Те също купуват с този продукт