.

.

Това е една лицева сатен лента 1-1/4(инча) (32 мм) сатен лента розов сатен лента 196 налични цветове

Това е една лицева сатен лента 1-1/4(инча) (32 мм) сатен лента розов сатен лента 196 налични цветове

Оценки на купувача:

BGN 15.68
Брой продукти
В магазина


Единствен лик Сатен Лента 1-1/4"(инчен)(32-милиметри) Сатен Розова Панделка Сатен Лента 196 бои
Производ :
Боја Картичка :
Детали :
Единствен лик Сатен лента, полиестер лента се изработени од висококвалитетен полиестер filaments и бои и обоена на висока температура. Сите двојно лице сатен панделки се со висок квалитет и имаат светла боја, добра форма, фина текстура, и висока стабилност на влажно и суво триење. Сите тие ги исполнуваат еколошките стандарди. Имаме 196 бои од полиестер единствен лик сатен лента во 17 ширини, со повеќе во парк.
Ние се фокусираме на прво ниво на квалитет на пазарот. Секоја година, ние не и минатото OEKO TEX сертификација. Ние се потврди сите материјалот што се користи е квалификуван за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво.
Нашата цена е многу поволни и евтини со таков добар квалитет. Ако нарачате повеќе, ние ќе ви даде најдобра цена. Pls контактирајте со нас.
Достапни Големина На :
1-1/4" (1-1/4 инчи,1.25 инчен, 1.25 ",3.2 см,32-милиметри)
Достапни бои :
196 бои
За сертификација на :
Oeko-Tex Стандард 100, СТИГНАТ до SVHC Слободни.
MOQ :
100yards/боја
Напомена :
Ако сакате да наредат и други бои, од боја картички ,pls изберете било која боја од интернет и забелешка боја бројот кој сакате да го нарачате. На пример,012 сребро. Ви благодарам многу.
ОЕМ :
YES
Цена :
Се преговара
Услови на Плаќање :
Т/T, L/C, Alipay и така натаму
Место на Потекло :
Шангај, Кина
Испорака Олово Време :
2-3 дена
Клиентот дизајн е прифатливо.Цената е според ширината и материјали. Повеќе информации ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт.
Примена :

Подробности

Цвят:
Техника:
Пишеща машина
Материал:
100% Polyester
Тип Тъкани:
Атлас
Ширина:
1-1/4
Стил:
Двойното Лице
Номер На Модела:
328~363
Модел:
Плътен Цвят
търговска марка:
AMORYHEART
Вид На Продукта:
Лента
Размер 1:
1-1 / 4, 1-1 / 4 инча, 1.25, 1.25 инча, 32 мм, 3.2 см
Цвят 1:
Остров Синьо, Кобалт, Дрезденский Син, Нил Син, Френски Синьо, Синя Птица
Цвят 2:
Копен, Порцелан Синьо, Синьо Капри,Античен Синьо, Тюркоаз,Зеленоглави
Цвят 3:
Син Торнадо, Нефритови, Тюркоаз, Кралско, Електрически Син, Опушен Син
Име 1:
производителите сатен ленти
Име 2:
декорация от сатенена лента
Името на 3:
Евтин сатен лента
Име 4:
сатен лента за banta на косата
Име 5:
сатен лента от едно лице
Име 6:
тънка лента сатен

Те също купуват с този продукт