.

.

3/8(9 mm), двустранен сатен лента

3/8(9 mm), двустранен сатен лента

Оценки на купувача:

BGN 4.40
Брой продукти
В магазина


3/8"(9mm) Двојно се Соочуваат Сатен Лента
Боја Картичка :
Детали :
Двојно Лице Сатен лента, полиестер лента се изработени од висококвалитетен полиестер filaments и бои и обоена на висока температура. Сите двојно лице сатен панделки се со висок квалитет и имаат светла боја, добра форма, фина текстура, и висока стабилност на влажно и суво триење. Сите тие ги исполнуваат еколошките стандарди. Имаме 196 бои од полиестер единствен лик сатен лента во 17 ширини, со повеќе во парк.
Ние се фокусираме на прво ниво на квалитет на пазарот. Секоја година, ние не и минатото OEKO TEX сертификација. Ние се потврди сите материјалот што се користи е квалификуван за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво.
Нашата цена е многу поволни и евтини со таков добар квалитет. Ако нарачате повеќе, ние ќе ви даде најдобра цена. Pls контактирајте со нас.
Достапни Големина На :
3/8" ,3/8 инчи(1cm или 0.9 cm,9mm)
Достапни бои :
196 бои
За сертификација на :
Oeko-Tex Стандард 100, СТИГНАТ до SVHC Слободни.
MOQ :
100yards/боја
Напомена :
Кога ќе се потврди цел,pls забелешка боја кој сакате да го нарачате.
Ако не се најдат во соодветните бои
кутија,можете да изберете било
бои од
кутија и забелешка на
вистинската боја која ќе
сакате да ги нарачате.
Eg : 183 Градина Се Зголеми
Ние ќе им испрати надвор во 3-5 работни денови!
Ви благодарам многу.
ОЕМ :
YES
Цена :
Се преговара
Услови на Плаќање :
Т/T, L/C, Alipay и така натаму
Место на Потекло :
Шангај, Кина
Испорака Олово Време :
2-3 дена
Клиентот дизајн е прифатливо.Цената е според ширината и материјали. Повеќе информации ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт.
Примена :

Подробности

Цвят:
Техника:
Пишеща машина
Материал:
100% Polyester
Тип Тъкани:
Атлас
Ширина:
3/8
Стил:
Двойното Лице
Номер На Модела:
751~824
Модел:
Плътен Цвят
търговска марка:
AMORYHEART
Вид На Продукта:
Лента
Размер 1:
3/8, 3/8 инча, 0,9 см, 9 мм, 1 см, 10 мм
Цвят 1:
Червеникаво-Кафяво Оранжево, Есен Портокал,Мандарина, Лютеница, Орех Орехи, Кафява Ръжда
Цвят 2:
Мед, Ерес,Стафиди, Слонова Кост, Естествен, Ванилия
Цвят 3:
Джинджифил Snap, Сметана, Карманди, Свещи, Сиво-Кафяв, Прясно Мляко
Име 1:
двустранен сатен лента
Име 2:
продажба на сатенена лента
Името на 3:
сатен лента за рози
Име 4:
китайски сатен лента
Име 5:
полиестерен сатен лента
Име 6:
панделка сатен лента

Те също купуват с този продукт