.

.

(100 ярда/лот ) 7/8 инча двойна предна сатен лента 22 мм

(100 ярда/лот ) 7/8 инча двойна предна сатен лента 22 мм

Оценки на купувача:

BGN 10.32
Брой продукти
В магазина


(100yards/многу ) 7/8 инчи двојно лице сатен лента
Производ :
Боја Картичка :
Детали :
Детали :
Двојно Лице Сатен лента, полиестер лента се изработени од висококвалитетен полиестер filaments и бои и обоена на висока температура. Сите двојно лице сатен панделки се со висок квалитет и имаат светла боја, добра форма, фина текстура, и висока стабилност на влажно и суво триење. Сите тие ги исполнуваат еколошките стандарди. Имаме 196 бои од полиестер единствен лик сатен лента во 17 ширини, со повеќе во парк.
Ние се фокусираме на прво ниво на квалитет на пазарот. Секоја година, ние не и минатото OEKO TEX сертификација. Ние се потврди сите материјалот што се користи е квалификуван за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво.
Нашата цена е многу поволни и евтини со таков добар квалитет. Ако нарачате повеќе, ние ќе ви даде најдобра цена. Pls контактирајте со нас.
Достапни Големина На :
7/8" (7/8 инчи,2,2 см,22mm)
Достапни бои :
196 бои
За сертификација на :
Oeko-Tex Стандард 100, СТИГНАТ до SVHC Слободни.
MOQ :
100yards/боја
Напомена :
Кога ќе се потврди цел,pls забелешка боја кој сакате да го нарачате.
Ако не се најдат во соодветните бои
кутија,можете да изберете било
бои од
кутија . Она што боја ви се допаѓа,ве молиме да го пополните забелешки колона или контактирајте со НАС сега !
Eg : 183 Градина Се Зголеми
Ние ќе им испрати надвор во 3-5 работни денови!
Ви благодарам многу.
ОЕМ :
YES
Цена :
Се преговара
Услови на Плаќање :
Т/T, L/C, Alipay и така натаму
Место на Потекло :
Шангај, Кина
Испорака Олово Време :
2-3 дена
Клиентот дизајн е прифатливо.Цената е според ширината и материјали. Повеќе информации ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт.
Примена :

Подробности

Цвят:
Техника:
Пишеща машина
Материал:
100% Polyester
Тип Тъкани:
Атлас
Ширина:
7/8
Стил:
Двойното Лице
Номер На Модела:
149~174
Модел:
Плътен Цвят
търговска марка:
AMORYHEART
Вид На Продукта:
Лента
Размер 1:
7/8, 7/8 инча, 22 mm, 2,2 см
Цвят 1:
Дива Роза, Розов, Божур, Роза Фантазия, Шербет, Розова Роза, Прашен Роза,
Цвят 2:
Ярко-Розов Цвят,Здравец, Роза, Камелия Розова, Литър, Маракуйя,
Цвят 3:
Сладък Нектар, Античен Лилаво,Розово И Лилаво, Колониалната Роза,
Име 1:
двойна предна сатен лента
Име 2:
сатен лента за banta
Името на 3:
сатен лента за ръчно изработени цветя
Име 4:
Търговия на едро сатен лента
Име 5:
панделка сатен
Име 6:
сатен лента за игли banta

Те също купуват с този продукт