.

.

Robe De Soiree Evening Dress Long 2018 тюл с кружевными апликации булката банкет Abiye Long Prom Party Dresses

Robe De Soiree Evening Dress Long 2018 тюл с кружевными апликации булката банкет Abiye Long Prom Party Dresses

Оценки на купувача:

BGN 171.00 -35 %
BGN 263.36
Брой продукти
В магазина


Облека Де Соаре Вечер Фустан Долг 2018 Tulle со Чипка Appliques Невестата Банкет Abiye Долго Матурска Партија Фустани
* Фустан Материјал : Tulle+Чипка+Appliques * Назад Дизајн : ланче , но ако ви се допаѓа други , pls контактирајте ме. *Вечерните Фустани Направи многу Згодна во Paty . *Линија форма. *Фустанот не вклучувајќи и други Додатоци. *Само за вас ,Не Пропуштаат!
1. Како чесен продавачот, ние гарантираме фустан ќе биде 90%-95% исто како и оригиналната слика за да се прикажат . Ако сакате 100% точно истите, ве молиме да го прости. Нема две токму истата остава во светот. Ние не може да гарантира, затоа ве молам не го оставајте цел ако сеуште инсистира 100% сличност. Ви благодариме за вашиот undertstanding. 2. Фустанот не вклучува било accessaries како што превези, ракавици, petticoat внатре и така натаму. Наддавање е само за облека! Ако сакате accessaries, ве молиме контактирајте со нас! 3. Ние ви препорачуваме да изберете чипка која е подобро да се прилагоди на големината за да одговара на вашето тело подобро. 4. Фустан може да се направи во сопствени големина, боја, дизајн. Ние силно препорачуваме да најдете професионален се прилагоди за да се измери за вас внимателно по Обичај Мерења Упатство пред купување на gown онлајн. 5. Нема готови било фустан. Сите се облекуваат треба да се нарачана! Целата сопствени направени процес(од денот ние го добиете вашиот плаќање и мерења) ќе се 10-15 работни дена (Итни налози, освен) . 6. Пред ставање на ред, ве молиме да ги прочитате сите наши огласи внимателно, ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Можете да изберете стандардна големина од нашата големина на табелата подолу, или можете да ни понудат свој детални мерења како и на форматот што е прикажано подолу. За Сопствени Направени Фустан, ве молиме да ги пополните формата подолу и да понудат на нас кога ќе го поставите цел. 1. Биста : Cm/2 Инчи. Половината : См/3 Инчи. Колковите : Cm/4 Инчи. Шупливи До Подот Без Пета : Cm/5 Инчи. Природна Висина : Cm/6 Инчи. Висина на високи Потпетици : Cm/7 Инчи. Фустан Затворање(Патент или Чипка?) : (Обично ние recommand Чипка) 8.

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W, 20W, обичай размер
Случай:
Официален Вечер
Тип Елемент:
Вечерни Рокли
Вграден сутиен:
ДА
Номер На Модела:
VBu5
Украса:
Апликации На Цветя
Стил Ръкави:
Редовен
Влак:
Няма
Отвор на вратата:
Горловина Лодки
Материал:
Polyester
Талия:
Натурални
Реалните Изображения:
ДА
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
Тип Тъкани:
тюл
is_customized:
Yes
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Силует:
А-Линия
търговска марка:
EVERBEAUTIES

Те също купуват с този продукт