.

.

Power Video Balun UTP мрежа на радиостанцията усукана двойка Balun BNC за камери за видеонаблюдение

Power Video Balun UTP мрежа на радиостанцията усукана двойка Balun BNC за камери за видеонаблюдение

Оценки на купувача:

BGN 13.00 -17 %
BGN 15.68
Брой продукти
В магазина


Опис
*Пречки : >40d B
*Пренос На Далечина : 2200 Ft
*BNC Отпор : 75ohm
*UTP Отпор : 100ohm
*Максимален Излез : 1.1 Vp-p
*Губење Сооднос : >2d B
*Одбивање Сооднос :
Пердуви :
*Лесно за инсталација, со користење на стандардни UTP кабел систем
*Поддршка на сите видео уред, како што се камерата, монитор, DVR картичка и снимач итн.
*Користење на UTP кабел ( CAT 5, RJ45) за пренос на видео,аудио сигнал наместо на ко-axial.
*Помал буџет, цената на МАЧКА 5 кабел е многу помалку од ко-axial кабел
*да се обезбеди видео, аудио, напојување во еден кабел.
*UTP1 C-V-12 V за камерата апликација, UTP1 D-V-12 V за DVR апликација
*Погоден за DC12 V Систем за видео надзор
*Моќ-Аудио-Видео (PAV) сигнали се пренесува преку UTP кабел и Rj45
*Слика со висок квалитет во долга дистанца
*Изградена - во минливи заштита
Пакетот вклучува :
2 x Камера за Видео и Аудио Моќ Balun UTP Мрежа Transceiver
Гаранција Термин : Една Година Гаранција
Плаќање :
1. Ние прифаќаме Зачувам, други начини ве молиме контактирајте со нас.
2. Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е ефтино, или не ги најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас!
3. Купувачи одговор за сите даночни или ДДВ под никакви околности.
Превозот :
1. Објектот ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по уплатата.
2. Сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање.
3. Ние обезбедуваме 12 месеци Гаранција, ако објектот е дефектен, ве молиме да не известите во рок од 5 дена од денот на испорака. Ние обезбедуваме услуга за замена на неисправни предмети.
Повратни информации :
1. Ние ќе се направи позитивни повратни информации автоматски по добивањето на позитивен фидбек. Ние ќе го цениме вашиот позитивен фидбек.
2. Ако не сте задоволни со нашата производ или услуга, ве молиме E-mail мене со вашиот проблем пред да замине негативно/неутрален повратни информации или отворен спор, ние работиме напорно за да бидете сигурни дека СЕКОЈ КЛИЕНТ 100% ЗАДОВОЛНИ и да ги реши било каков проблем за вас, и секогаш остави позитивни повратни информации за да сите наши клиенти.

Подробности

Номер На Модела:
А22
търговска марка:
СВУНТЕНГДЗ
UTP кабел:
RJ45 CAT 5
Изходно Напрежение:
DC 12V

Те също купуват с този продукт