.

.

DIYSECUR 4CH 4-пинов 7-инчов Сплит QUAD Video Security Monitor + 4 x HD CCD IR камера за нощно виждане водоустойчив

DIYSECUR 4CH 4-пинов 7-инчов Сплит QUAD Video Security Monitor + 4 x HD CCD IR камера за нощно виждане водоустойчив

Оценки на купувача:

BGN 345.00 -19 %
BGN 425.97
Брой продукти
В магазина

Новата Генерација Жичен Тешки Возила CCD Обратен Целосен Комплет
4-пински конектор, еден кабел го прави тоа сите 7" Quad Монитор + 4 X CCD Водоотпорен Метален Капак Камера
Луксузно решение за автомобил обратна & сите страни
4 X CCD водоотпорен IR камера со широк агол на гледање
4 X 10m должина на видео кабел за автобус/камион
Quad 7" Висок квалитет TFT LCD монитор
4 X на каналот видео влезови
Лесна инсталација
4 PIN DC12 V-24 V 7 Инчен 4 Сплит Quad LCD Екранот Боја Видео Security Monitor
Овој 7 инчен монитор широко се користи во автомобили, автобуси, сад камиони, комерцијални возила, камиони, градежни возила, оган камиони, бродови и други превозни средства.
До четири камери може да биде поврзан сигналот, широко се користи во различни возила. Погоден за ладна напон нестабилност, силна анти-мешање, изградена-во термо-струјна заштита.
Еден екран може да се подели на две или четири екран презентација, се прикажува на екранот може да се прикаже различни видео.
Стојат безбедност монитор 16 : 9 широк екран Напојување : DC12 V-24 V компатибилен PAL / NTSC авто-префрлување Sunshade дизајн околу Далечинскиот управувач, OSD мени
Камерата:
Комплетно решение се занимава со двете моќ и singal пренос. Нема моќ кабел е потребно за да се поврзете камерата.
CCD image sensor излези дигитални сигнали со подобра слика јасност, боја спротивставени и острината од CMOS камера. Нејзината 18 индивидуални Инфрацрвен (IR) Led диоди овозможи јасни слики при слаба светлина состојба особено во текот на ноќта околности. Оваа тешка должност CCD камера е тежок метал случаи, водоотпорен и кал доказ. Тоа може да трае подолго време без греење нагоре, обезбедување rearview на сите времиња.
Најновите стил камера со алуминиум школка, shorkproof : 10 G, 18 инфрацрвена ламба кои се користат во мали светлина состојба, Можете лесно може да се прилагоди на агол од Мулти-ниво на прилагодување, 120 степени агол леќа, 100% комплетен водоотпорен, Врвен квалитет на камерата. Лесно и безбедно да се качи.
Одговараат за назад view/ страна камери
Еден Приказ/Подели/Quad Слика Видите Избор
Има 11 различни начини за прикажување на слики, одговараат на вашите потреби.

Подробности

Номер На Модела:
7-инчов мониторинг на безопасността на видео
търговска марка:
DIYSECUR
Дължина на кабела:
10m
PC камера:
4шт

Те също купуват с този продукт