.

.

Камера ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ CMOS 800tvl икономика на сигурността Миниая покрита с фолио капак

Камера ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ CMOS 800tvl икономика на сигурността Миниая покрита с фолио капак

Оценки на купувача:

BGN 24.80
Брой продукти
В магазина


Безбедност Економија Мини Затворен CMOS 800 TVL видео надзор Камера со Пластична Обвивка
Модел No : AVS-DR196 R
Технички податоци Пикап Уред 1/3 CMOS СО IRCUT Резолуција 800 TVL Мин. Осветлување 0 Lux/Ф1.2 Светлото Надомест Автоматски Баланс на Белата боја Авто Електронски Shutter 1/50-1/100,000 дик Леќа 3.6 mm S/N Сооднос >52d B Гама Корекција >0.45 Операција Температура -20°C-50°C Sync. Систем за Внатрешна Видео Излез 1.0 vp-p/75Ω Моќ DC 12 V, 500m A бранова Должина 850nm Димензии 9.5*6.5 cm Тежина 280g Led диоди 24pcs Φ5 Гледање на Далечина 20 МИЛИОНИ Водоотпорен го Оценувате
Димензија
Забелешка : ве Молиме оставете порака за да ни каже која боја ви цел, ако не и ние ќе брод организира случаен на испорака за вас.
Други CMOS Камери Можете Да Добиете Од нас :
Други Решенија Ќе Може да се Добие од нас : Мрежна камера : 720 P, 960 PAHD камера : 720 P, 960 P, 1080 P CMOS камера со IR-НАМАЛУВАЊЕ на : 480 TVL, 600 TVL, 700 TVL,800 TVL, 900 TVL Sony CCD : 1/3" 420 TVL, 480 TVL, 540 TVL, 600 TVL, 700 TVL EFFIO-E, 1100 TVL Nextchip : 480 TVL, 600 TVL
Како да се Изберете Леќи?
Зошто да го одберете нас?
1. Четири Тестови и Контроли од Методите за Одржување на Квалитетот
2. Споредбата на Следење Слика помеѓу Нормален и Нашите Производи
3. Сертификати
Историја На Компанијата
Фабрика
Канцеларија
Нашата Група
Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме да забележите превозот метод. Ако ви треба итна испорака, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати. Најчесто се на нашиот бесплатен превозот метод ќе биде од пост.
Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 5 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака.
Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки.

Подробности

Размер На Сензора:
1/3
Хоризонтална Резолюция:
800ТВЛ
Сигналната Система:
PAL, NTSC
is_customized:
Yes
ТЕХНОЛОГИЯ:
Инфрачервен
търговска марка:
Лечанслинк
IR Distance(m):
20та
Източник На Захранване(В):
DC 12V
Консумирана Мощност(W):
1W
Сензор:
CMOS
Размери (Д х Ш х д) (mm):
9.5*6.5 см
Ъгъл На Видимост (Градуси):
87degree
Поддържани Мобилни Системи:
Android
Съобщение:
Затворена система / кабелна видеонаблюдение
Поддържани Операционни Системи:
Windows 7, Windows 8
Тип:
Аналогов Фотоапарат
Формат За Компресиране На Видео:
H. 264
Обектива (мм):
3,6 мм
Минимално Осветление (Lux):
0,1 Апартамент
висока разделителна способност:
480P (SD)
Стил:
Куполна Камера
Номер На Модела:
AVS-DR196R
специални характеристики:
Пластмасова камера
Светодиоди:
24шт
Материал На Корпуса:
Пластмаса
Обектив:
3,6 мм
източник на захранване:
DC12V, 500 ma
Корпус цвят по избор:
Черно и бяло
Нето тегло:
280 г
Място на инсталиране:
Къща, автобус, лифт крытое място
Тип:
Икономична камера за видеонаблюдение
Сензор:
CMOS с инфрачервен прерязано
Размер:
9.5*6.5cm

Те също купуват с този продукт