.

.

CE, ROHS аттестовало пръстен Выскальзования капсули завъртане на OD 22мм 3 вериги 6A и продължение на сигнала 10A

CE, ROHS аттестовало пръстен Выскальзования капсули завъртане на OD 22мм 3 вериги 6A и продължение на сигнала 10A

Оценки на купувача:

BGN 40.80
Брой продукти
В магазина


На SNM022 A-0306-10-ТИ, со (3 жици*6 A+10wires*2 A) и компактен 22.00 mm тело со дијаметар, кој ние го нарекуваме нашата "медиум",користи Sen Ring е влакна четка технологија, која нуди неколку предности во однос на конвенционалните лизга прстен контакти вклучувајќи повеќе точки на контакт по четка пакет, ниска контакт сила по влакна и низок контакт носат стапки.
SNM022 A-0306-10-ТИ Димензии
SNM022 A-0306-10-ТИ Спецификации Контакт Материјал
Златна легура четка,Злато позлатен прстени Тековна Оценка
3 кола * 6 A + 10 кола * 2А(сигнал) Број на Кола
3+10 Оперативен Брзина
250 вртежи во минута* континуирано Домување Материјал
Инженеринг Пластика Доведе Жица
Awg18,УЛ Тефлон® Awg28,колор-кодирани, сребро-обложено Доведе Должини
250mm Напон
210 VDC / 240 VAC Оперативни Темп.
-40°C до 80°C вртежен момент
Прибл. ≤0.28 g·m (референца ) Dielectric Сила
≥600 [email protected] Hz помеѓу секоја кола Отпорност на Изолација
600 MΩ@ 300 VDC Бучава
1.8 milliohms максимална тестирани @ 6 VDC, 40 milliamps кога се работи @ 5 - 15 вртежи во минута Отпор да се повлече
Радијална 2 KG,Axial 0.8 KG Заштита
IP51 Карактеристики 3 кола * 6 A + 10 кола * 2А(сигнал) Компактна големина : 22.00 mm(diamter)*42.5 mm(L) Злато-на-злато контакти Компатибилен со податоци автобус протоколи Трансфери аналогни и дигитални сигнали Брзина до 250 вртежи во минута континуирано Прецизност топката лежишта ги исполнуваат или надминуваат живот барања за повеќето комерцијални апликации за Бенефиции Непречено водење на Ниски вртежи Компактен dimemsions Брз shippments Доведе Жица Боја Кодот
Коло Број 1 2 3 4 5 5 Боја BLK BRN ЦРВЕНО украс во YEL GRN Коло Бр 7 8 9 10 11 12 Боја BLU ПУРПУРНА GRY WHT RMK AZURY 6 кола/по група, групите со ознаки Тип на Апликација
Системи за видео надзор пан / навалите камера месеци Електрични опрема за тестирање Производство и процес на опрема за контрола на Медицинска опрема Роботиката ротари индекс маси Минијатурни кабел репортажите Лабораториска опрема

Подробности

Съвместим Марка/Модел:
Няма
търговска марка:
СЕНРИНГ
OD:
22мм
Дължина:
40 мм
силова верига:
3 верига, 6a+10 вериги 2А
Номер На Модела:
SNM022A-0306-10S

Те също купуват с този продукт