.

.

DHL free Flood Beam 27w 60 градуса LED Work Offroads Паркиране на Lamp-Light Truck Boat 12v 24v 4wd 4 X 4 Off Road

DHL free Flood Beam 27w 60 градуса LED Work Offroads Паркиране на Lamp-Light Truck Boat 12v 24v 4wd 4 X 4 Off Road

Оценки на купувача:

BGN 64.00 -11 %
BGN 72.00
Брой продукти
В магазина


>>>Спецификации :
Вкупно Lumens : 5600 Lm led светло бар
Сместување : Алуминиум домување led светло бар off road led светло бар
Потрошувачка на енергија : 70 w off road led светло бар
Влезен Напон : 10-30 V DC
Emitter : 7pcs*10w висок интензитет КРИ Led диоди, 6000 Kelvin
Сертификат : CE&ROHS
30,000 час LED животен век led
( На Lumens и Власт се теоретски вредности, ако се користи опрема за мерење, можеби помалку од ова вредности. )
>>>Карактеристики :
1. Широк оперативен напон спектар
2. Појавата на фини занает и лесно да се инсталира загради.
3. Различни големини за да изберете од инсталиран во различни локации.
4. Друга светлина на моделот од поплава зрак и на самото место зрак.
5. Долг живот : повеќе од 50000 часа
6. Алуминиумско куќиште, шок-доказ, водоотпорен подобро.
7. Светлината перцепција : некој помек светлина за да се спречи отсјај.
>>>Апликации :
Автомобил и мотоцикл, оган мотор, брза помош и назад нагоре осветлување
Off Road Осветлување
Камион, приколка внатрешни работи & надворешно осветлување
Изградба осветлување
Градина, двор осветлување
Брод осветлување
Разликата помеѓу floodlight и вниманието :
Сврти вниманието има тесна зрак кој се концентрира светлина на мал простор.
На floodlight е изграден така што светлината се шири во текот на еден широк простор.
Со центарот на вниманието ќе видите работи подалеку пред вас сепак ќе го напушти сето покрај вас во темно со floodlight на реверсот е случај.
Бидејќи светлината е повеќе концентриран, сврти вниманието ќе се појави посветла од floodlight но само во рамките на својата потесна зрак. Сврти вниманието е посоодветна за возвишеното објекти и floodlight е посоодветна за возвишеното области.
>Превозот :
Ние Брод на Светот, освен APO/FPO.
Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена.
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.
>>>Гаранција и Гаранција :
12 месеци Гаранција. Купи со доверба!
Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад.

Подробности

Мощност:
27w Round Shape, 27w Square Shape
Тип Елемент:
Прожектори
Завърши:
Матиран Никел
документ:
CCC, CE, RoHS
Базов Тип:
Гирлянда
Стил:
Модерен
търговска марка:
ДЖОЙЛИТ
Напрежение:
24V
Материал На Корпуса:
Алуминий
Случай:
Магистрала
Източник На Захранване:
DC
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Източник На Светлина:
Led лампи
Ниво На Защита:
IP65
Номер На Модела:
JL-lw
силата на:
27 W
Цвят:
6000K бял
чип:
9pcsX3w
Напрежение:
12-30v

Те също купуват с този продукт