.

.

Светлина пиксел Led DC5V WS2801, ред 50pcs A; тип на шприц

Светлина пиксел Led DC5V WS2801, ред 50pcs A; тип на шприц

Оценки на купувача:

BGN 24.00
Брой продукти
В магазина


Спецификација :
Дел No
РА-1313-2801-5 V
Боја
RGB полна боја,секоја предводена како еден пиксел
LED Количина
1pcs 8мм круг шапка 0.24 W RGB LED
Текст Volt
DC5 V
Максимална струја
60 MA
Max Моќ
0.24 W
Возачот метод
Константен напон коло
Димензија
12mm дијаметар(отвори дупка)
25*18.5*22mm
Агол на гледање
100-120degree
Заштита Ниво
IP66
Сертификација
CE и Ro HS
Стандардната конекција
100pcs модул по string
Стандардна должина на жица
100mm
црвено : DC5 V+
жолта : GND
Зелена : DAT
Сина : CLK
Домување
транспарентен ПВЦ
Фиксна начин
се отвори дупка
Животен век
35000 часа
Гаранција
Операција температура
-40 -50
Продавница температура
-50 -60
rgb LED пиксели осветлување (WS 2801 IC)
DMX512 контролира &компатибилен со Madrix
Работен напон : DC5 V
Работат на струјата : 60ma
Работни потрошувачка : 0.3 W
Работна температура : 40°C - 60
ИП одделение : IP66
Димензија : 25*18.5*22mm
LED type : 1pcs stawhat
LED количина : 1pcs
Животниот век : MTBF>50000h
Агол на гледање : >90
ожичување како што е подолу :
црвено : DC5 V+
жолта : GND
Зелена : DAT
Сина : CLK
RGB Пиксели се дигитално-контролира светла можете да го поставите на било која боја, или да се анимираат
Секој RGB LED и контролер чип е лиен во 'dot' на силикон.
Точките се водоотпорни и солиден.
Постојат четири прирабници лиен, така што ќе може да се 'push' ги
во 12mm ударна дупка во какви било материјали до 1.5 мм/0.06" дебели
Тие обично се користи за да се направи отворено знаци. Во споредба со другите наши 20mm LED точки
овие се пренесуваат на трети лица 8мм Led диоди, па тие не се толку светли но тие боја се меша малку поубаво.
На пиксели се поврзани со 4-диригент кабел. Црвено е +5 V, Жолта е Земјата, Зелена е на Податоци и Сина е Часовникот
Податоците се пресели надолу од еден пиксел за да на следната, така што ќе може лесно да
намалување на влакно или закачите повеќе кон крајот.
Секоја точка е дигитално контролирани, со внатрешна 8-битни PWM LED драјвер (24-битна боја за 32,768 различни нијанси). На пиксели мора да се клокнат од еден микро-контролор
На пиксели користете 8мм дифузен RGB Led диоди
со светлост на околу 300 mcd по индивидуални р/g/b LED.

Подробности

Тип Елемент:
Мъниста
Напрежение:
6V
Източник На Захранване:
DC
Форма:
овалния
Номер На Модела:
Р-1313-2801-5V
търговска марка:
РИТА ВЕЛА

Те също купуват с този продукт