.

.

подобряване!!!DC5V WS2811 контролира възел пиксел Led диаметър 12mm, ред 50pcs A, с напълно бял проводник,тип на шприц

подобряване!!!DC5V WS2811 контролира възел пиксел Led диаметър 12mm, ред 50pcs A, с напълно бял проводник,тип на шприц

Оценки на купувача:

BGN 12.80
Брой продукти
В магазина


rgb LED пиксели осветлување (WS 2811 IC)
DMX512 контролира &компатибилен со Madrix
Работен напон : DC5 V
Работат на струјата : 60ma
Работни потрошувачка : 0.3 W
Работна температура : 40°C - 60
ИП одделение : IP68
Димензија : 12mm*14mm
LED type : 1pcs stawhat
LED количина : 1pcs
Животниот век : MTBF>50000h
Агол на гледање : >90
Спецификација :
Дел No
РА-2811-12mm-5 V-W
Боја
rgb полна боја,секој јазол индивидуално контролиран,ја превзема 3 dmx канали
LED Количина
1pcs 8мм круг шапка rgb led
Текст Volt
DC5 V
Максимална струја
60 MA
Max Моќ
0.24 W
Возачот метод
Постојан струја коло
Димензија
12mm дијаметар(отвори дупка)
Агол на гледање
100-120degree
Заштита Ниво
IP66
Сертификација
CE и Ro HS
Стандардната конекција
50pcs модул по string
Стандардна должина на жица
100mm
со сите бели жица
Домување
транспарентен ПВЦ
Фиксна начин
се отвори дупка
Животен век
35000 часа
Гаранција
Операција температура
-40 -50
Продавница температура
-50 -60
RGB Пиксели се дигитално-контролира светла можете да го поставите на било која боја, или да се анимираат
Секој RGB LED и контролер чип е лиен во 'dot' на силикон.
Точките се водоотпорни и солиден.
Постојат четири прирабници лиен, така што ќе може да се 'push' ги
во 12mm ударна дупка во какви било материјали до 1.5 мм/0.06" дебели
Тие обично се користи за да се направи отворено знаци. Во споредба со другите наши 20mm LED точки
овие се пренесуваат на трети лица 8мм Led диоди, па тие не се толку светли но тие боја се меша малку поубаво.
На пиксели се поврзани со 3-диригент кабел. Црвено е +5 V, Жолта е Земјата, Зелена е на Податоци и
Податоците се пресели надолу од еден пиксел за да на следната, така што ќе може лесно да
намалување на влакно или закачите повеќе кон крајот.
Секоја точка е дигитално контролирани, со внатрешна 8-битни PWM LED драјвер (24-битна боја за 32,768 различни нијанси). На пиксели мора да се клокнат од еден микро-контролор
На пиксели користете 8мм дифузен RGB Led диоди
со светлост на околу 300 mcd по индивидуални р/g/b LED.
SD контролер
Programable од страна на Софтвер
Поединечно Контрола
Conformal Слој,ПВЦ лепак заштита
IP66, Вода-доказ за заштита на
Лесна инсталација (удирање 12mm дупка на метал панел)
50pcs по поставување
Апликации
Ги исполнува општите осветлување
животната средина како што се :
Отворено рекламирање
божиќ декорација
.

Подробности

Тип Елемент:
Мъниста
търговска марка:
РИТА ВЕЛА
Напрежение:
6V
Източник На Захранване:
DC
Форма:
Кръг
Номер На Модела:
RA-2811-12mm-5V-W
Входно Напрежение:
DC5V

Те също купуват с този продукт