.

.

Eco-friendly Strand Нетъкан Bamboo Flooring Flooring / Hot saller/Nice surface/конкурентна цена/Директен Доставчик на бамбукови настилки

Eco-friendly Strand Нетъкан Bamboo Flooring Flooring / Hot saller/Nice surface/конкурентна цена/Директен Доставчик на бамбукови настилки

Оценки на купувача:

BGN 43.02
Брой продукти
В магазина

Вовед Информации :
влакно ткаени бамбус е произведена со ткаење заедно бамбус filaments навој од бамбус ленти.На filaments се ламинат под неверојатен притисок за да се обезбеди тротоарите, која е потешка и поголема густина од традиционалните бамбус тротоарите,Со доза слични на дрвени предмети тротоарите,влакно ткаени бамбус е еден од најдобрите начини за да го замените тврдо додека обезбедување на слични или подобро proporties и естетски.
Издржливост Природни бамбус нуди високо ниво на издржливост. Тоа е потешко отколку многу популарни hardwoods користи во тротоарите, како што се јавор, бел даб, орев и црвена даб. Поради ова, бамбус се препорачува за употреба во високо-сообраќај комерцијални и станбени објекти, тротоарите. Carbonized бамбус тротоарите, која е потемна одбор, е помек од својата природна колега и е значително помалку издржливи од тврдо производи.
Водата и Температурата на Еластичност Бамбус е еластични растенијата позната по својата толеранција за менување на температура и влага. Дрвени предмети тротоарите не можат да се натпреваруваат во оваа област; тоа ќе отече или заврши кога се изложени на влага или широк температурни промени во текот на долги периоди на време. Придобивките Еден од бамбус најпопуларните придобивки е дека тоа е еко-пријателски. Бамбус може да расте како многу како 3 нозе во еден ден, што го прави одличен обновлив ресурс. Ова растение е во моментов се одгледува на многу места низ светот, вклучувајќи ги и сад. Брза регенерација на бамбус го направи популарен материјал за избор на "зелени" производи, од садовите за paintbrushes. Сепак, постои и друга страна на дебатата. Дрвјата се регенерира, како и. Иако тоа може да потрае подолго за дрва да расте доволно големи за да бидат собрани, тие обезбедуваат повеќе дрво кога ќе дојде време. Ова во крајна линија значи дека бербата дрво бара помалку енергија, гориво и работна сила. Бамбус неодамна стана најжешките трендови на тротоарите. Многу предвидливост производителот, снабдувачот, веледрогерија, дистрибутер, внатрешни работи дизајнер и изведувачот се веќе платени најблиску внимание на bamboos за својата огромна потенцијална можност за бизнис.

Подробности

Номер На Модела:
EH-F1002
Име:
Науглероживанный подови настилки тъкани Стренгой бамбук
Размер:
920x125x10mm
Боядисване:
UV покритие Treffert
Завърши:
Полуматовая матово покритие
Тип:
Закрит Паркет
Съдържание на влага:
85-12%
Емисиите на формалдехид:
По-малко от 1,5 мг/л.
Строителство:
ougue и канавка с микро-скосен ръб
Покритие:
7 слоя с uv защита немски лак
Инсталация:
Лепило върху ноктите надолу

Те също купуват с този продукт