.

.

Тъмен шоколад етаж бамбук decking / Ecofriendly появата на природата Подгонянный профил / цена Hlaf по-евтина от дървен decking

Тъмен шоколад етаж бамбук decking / Ecofriendly появата на природата Подгонянный профил / цена Hlaf по-евтина от дървен decking

Оценки на купувача:

BGN 57.44
Брой продукти
В магазина

Вовед Информации :
Бамбус платформа или тераса бамбус тротоарите е инсталирана надвор,како градина,базен,јавна површина beacause тоа е анти-остарел,долг живот тротоарите.Бамбус платформа е направена од влакно ткаени бамбус тротоарите и ние масло на платформа,така што ќе биде вода доказ и тоа може да трае долго време.Влакно ткаени бамбус тротоарите има многу уникатен дизајн и многу поголема густина од редовните тротоарите,тоа е 1100/m3,па тоа е навистина силна и тоа не е лесно да се биде свиткување или cupping.
Уникатни Карактеристики на античкиот Жица Бранеа Заврши Серија
а. Тоа чини многу помалку од вашиот типичен дрвени предмети тротоарите материјал.
б. Extremele трајни(73% потешко отколку Џарах).
в. тоа не е отпорни на влага, како и beling термит доказ.
г. Давајќи им на вашите дома иновативен нов стил при додавање на естетска вредност за тоа во исто време.
e. бамбус се смета дека се еко-пријателски becasue што е потребно многу помалку време да расте од други тврдо дрво.
Придобивки
Без разлика на неговата Естетика, Својства или Еколошки Придобивки или цена. Таа ги има сите единствена предност да се стекнат со брза популарност низ Европа, Северна Америка, Азија и во други земји. постојат различни видови на тротоарите фаќање на клиентите око од ден на ден, како што се дрвени предмети кат, конструиран дрво кат, лебдејќи кат, дрво на подот и така натаму.
Функција
Бамбус платформа е ecofirendly тип на тротоарите, Со свои fucntion од водоотпорен,UV заштита,анти-лизгање,се користи за многу отворено erea,таквите како gardon,terrance,базен и така натаму. Јас т изгледа повеќе "Зелени",и ги натера луѓето да се чувствуваат confortable од дрвени подови.Ако сакате да ја одберете high qulity и конкурентна pirce ,бамбус платформа ќе биде вашиот најдобар избор.
Како да инсталирате бамбус платформа
Заинтересирани?Сакаат да го купат?Ајде,мојот пријател,да ни ги испратите вашите барања!Ние ќе се обидеме потрудиме да пристап вас!

Подробности

Номер На Модела:
Ех-Д1001
Размер:
1850x140x20mm
Завърши:
Както Отпред, Така И Отзад Са Подходящи
Покритие:
Натурално масло
Съдържание на влага:
8%-12%
Емисиите на формалдехид:
По-малко от 1,5 мг/л.
Инсталация:
Пригвоздите надолу или пригвоздите надолу с клипс
Тип:
Извън паркет, врати
Област на използване:
Гардон, Терънс, коридор, и двете стаи
Предимство:
еко-содружественная, длинняя полезна живот
Функция:
Водоустойчива, ултравиолетова защита

Те също купуват с този продукт