.

.

Заваряване с горещ въздух на инструменти за заваряване на пода от порцелан, 110 / 220V 50хз 1600в пластмасова заварка, поставил най-доброто качество,сертификат KE

Заваряване с горещ въздух на инструменти за заваряване на пода от порцелан, 110 / 220V 50хз 1600в пластмасова заварка, поставил най-доброто качество,сертификат KE

Оценки на купувача:

BGN 365.00 -8 %
BGN 396.80
Брой продукти
В магазина


Пакет : еден компјутери 230v или 110v топол воздух заварување пиштол+40mm притиснете ролери и други додатоци
исто како слика .
pp
dfafd
Топлина пиштол е исто така познат како топол воздух заварувач, топол воздушен пиштол,топлина пиштол,топол воздух заварување пиштол,топол воздух заварување машина,пластични заварчик. топол воздух заварување алатки се користат за да се приклучат на термопластични материјали заедно. Алатката носи пластични материјали до своите специфични заварување температура и потоа се приклучува на парчиња под притисок.
Нашите D1600 топлина пиштол е еден вид на индустриски квалитетни рачни топол воздух заварчик со под предности :
1) греење жица во греење на елемент увезени од Шведска познатиот бренд "KANTHAL" со многу долг животен век.
2) тоа е температура контролер чип увезени од зборот познатиот бренд"ST" компанија
3)на електричното коло дизајниран од страна на Хонгконг електронски инженер
Примена :
* .Пластични измислица ,заварување кат, на возила за поправка, топлина намалување,браник автомобил поправка,ПВЦ шатори,tarpaulins, покривот мембрани, geotextiles филмови, крути листови, пластични листови, заварување тенкови,хемиски тенкови, сушење, се собираа, завиткување, банер заварување ,боја соголување
*.Заварување на термопластични материјали како и еден-ply флексибилни пластични делови и modified bitumen во форма на плочи,
цевки, профили, поставата мембрани, обложени материјали, филмови, пени, плочки и листови.
Име на производ топол воздух заварување пиштол број на Модел на D1600 Поврзани со Напон 220/110 V Поврзани со Моќност 1600 W Frequence 50/60 Hz Температура 20-700 степен проток на Воздух 13.8m3/h по повод Одбележувањето на сообразност CE Заштита класа Врати тип Нето тежина 1.3 КИЛОГРАМИ
*.преклопуваат заварување, заварување со прачка, со лента, задник, заварување и се топи заварување.
*.За пенење, завршува и запечатување на термопластични полу-готови материјали и пластични гранули.
*.Сушење на вода-влажни површини.
*.Стеснувањето на топлина се намали ракави, филмови, ленти, лемење ракави, остваруваат и мувла дел.

Подробности

Зона Заваряване:
13. 8м3/ч
силата на:
1600 W
търговска марка:
Райма
Напрежение:
230 v or 110v
Честота:
50/60 Hz
Използването на:
набор от инструменти за заваряване пол
Размери:
22*17*15
Тегло:
2.5kg
Номер На Модела:
Инструменти за заваряване пол D09
Характеристика:
Студен / Горещ Въздух, Температурата Може Да Се Регулира

Те също купуват с този продукт