.

.

Экструзионный заварчик RAYMA-5001J подходящ за германската система на хранене с високо качество !

Экструзионный заварчик RAYMA-5001J подходящ за германската система на хранене с високо качество !

Оценки на купувача:

BGN 2723.00 -8 %
BGN 2960.00
Брой продукти
В магазина


Истиснување заварувач,пластични екструдер,пластика истиснување заварувачи
RAYMA-5001 J истиснување заварчик се вклопуваат со германски направени енергетски систем Истиснување заварување овозможува примена на поголеми завари во една заварување помине. Тоа е преферирана техника за приклучување материјал над 6 мм дебел. Заварување прачка, е вовлечен во минијатурна рачни пластични екструдер, plasticized, и принуден надвор од екструдер против делови се приклучи, кои се омекнат со авион на топол воздух за да дозволите поврзување да се одржи на Пластика истиснување заварчик (RAYMA-5001 J) истиснување заварчик ( пластични екструдер , пластика машини ) заварување PE цевка Лесно да работат два канали за различни дупка истиснување заварчик ( пластични екструдер , пластика машини ) Технички податоци Модел : Bosite - Напон : 220 V Моќ Вози мотор : 1020 W Топлина blast 3400 W Температура правец на температура 20-650 степен/ Греење температура додека пластични extruding е 20-300 степен Дијаметар на заварување род : φ3.0-4.0 mm Плаќање 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. 2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. 3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена. Пратката 1) ПРЕВОЗОТ во СВЕТОТ. (Освен некои земји и APO/FPO) 2) Наредби обработени навремено по плаќање на проверка. 3) Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. 4) На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5) УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. 6) Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.

Подробности

силата на:
3400 W
търговска марка:
Райма
Напрежение:
220v
Честота:
50 Hz
Използването на:
заваряване на пластмасови тръби заваряване на пластмаси
Тегло:
14kg
Номер На Модела:
RAYMA-5001J

Те също купуват с този продукт