.

.

120/230 в 1600 W заварчик на горещ въздух от нагревателя заваръчно дюза горния размера на гаранцията от една година на склад, бърза доставка

120/230 в 1600 W заварчик на горещ въздух от нагревателя заваръчно дюза горния размера на гаранцията от една година на склад, бърза доставка

Оценки на купувача:

BGN 252.80
Брой продукти
В магазина


120/230v 1600w топол воздух заварчик со греење на елемент weling млазницата врвен квалитет една година гаранција во парк брза испорака
Топлина пиштол е исто така познат како топол воздух заварувач, топол воздушен пиштол,топлина пиштол,топол воздух заварување пиштол,топол воздух заварување машина,пластични заварчик. топол воздух заварување алатки се користат за да се приклучат на термопластични материјали заедно. Алатката носи пластични материјали до своите специфични заварување температура и потоа се приклучува на парчиња под притисок.
Нашите RAYMA-D1600 топлина пиштол е еден вид на индустриски квалитетни рачни топол воздух заварчик со под предности :
1) греење жица во греење на елемент увезени од Шведска познатиот бренд "KANTHAL" со многу долг животен век.
2) тоа е температура контролер чип увезени од зборот познатиот бренд"ST" компанија
3)на електричното коло дизајниран од страна на Хонгконг електронски инженер
Примена :
* .Пластични измислица ,заварување кат, на возила за поправка, топлина намалување,браник автомобил поправка,ПВЦ шатори,tarpaulins, покривот мембрани, geotextiles филмови, крути листови, пластични листови, заварување тенкови,хемиски тенкови, сушење, се собираа, завиткување, банер заварување ,боја соголување
*.Заварување на термопластични материјали како и еден-ply флексибилни пластични делови и modified bitumen во форма на плочи,
цевки, профили, поставата мембрани, обложени материјали, филмови, пени, плочки и листови.
*.преклопуваат заварување, заварување со прачка, со лента, задник, заварување и се топи заварување.
*.За пенење, завршува и запечатување на термопластични полу-готови материјали и пластични гранули.
*.Сушење на вода-влажни површини.
*.Стеснувањето на топлина се намали ракави, филмови, ленти, лемење ракави, остваруваат и мувла дел.
*.Лемење на бакарни цевки, лемење зглобовите и метал foils.
*.Одмрзнување на замрзната вода цевки.
*.Активирање и растворање на растворувач за слободни лепило и топење adhesives
*.gniting струготини од дрво, хартија, јаглен или слама во furnaces
Технички податоци лист : име на Производ топол воздух заварување пиштол број на Модел на RAYMA-D1600 Поврзани со Напон 220/110 V Поврзани со Моќност 1600 W Frequence 50/60 Hz Температура 20-700 степен проток на Воздух 13.

Подробности

Честота:
50/60 Hz
Зона Заваряване:
13. 8м3/ч
търговска марка:
Райма
Тегло:
1.2kg
силата на:
1600 W
Използването на:
ЗАВАРЯВАНЕ
Номер На Модела:
d16
Размери:
34*17*15
Характеристика:
Студен / Горещ Въздух, Температурата Може Да Се Регулира
силата на:
1600 W
Напрежение:
220v

Те също купуват с този продукт